ماموران مبارزه با قاچاق کالا خلخال یک انبار احتکار و اختفای شکر را در شهرک صنعتی این شهر کشف و ضبط کردند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


علی نباتی، دادستان عمومی و انقلاب گفت: این انبار متعلق به یکی از بازاریان عمده فروش کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم بوده و مقدار ۴٫۵ تن شکر در آن احتکار شده بود.

وی اظهار کرد: با صدور حکم قضایی این انبار توقیف و پلمب شد و پس از رسیدگی به پرونده تخلف صنفی ۹۰ کیسه شکر انبار شده به قیمت تنظیم بازار توزیع خواهد شد.

رییس کمیته نظارت بر فرایند عرضه کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم خلخال گفت: هر نوع کالای انبار شده در صورت عدم ثبت در سامانه ثبت اداره صنعت ، معدن و تجارت به عنوان کالای احتکار شده محسوب و توقیف می شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۸۳۰ نفر از بازاریان این شهرستان اقدام به ثبت انبار خود در سامانه ثبت کالاهای اساسی اداره صنعت، معدن و تجارت کرده اند و اگر چنانچه خارج از این تعداد انباری توسط بازرسان کشف شود کالاهای انبار شده احتکار محسوب و توقیف خواهد شد.

نباتی با اشاره به نارضایتی مردم از نحوه عرضه و توزیع گوشت قرمز منجمد در بازار گفت: پایین بودن سهم گوشت ارسالی از مرکز استان و نیز افزایش تقاضا باعث تشکیل صف در مقابل فروشگاه ها شده است.

وی افزود: از اداره صنعت، معدن و تجارت انتظار می رود تا با افزایش سهمیه و تعداد مراکز عرضه گوشت قرمز منجمد زمینه را برای تهیه گوشت با قیمت تنظیم بازار را برای محرومان و طبقه ضعیف و کم درآمد جامعه فراهم کنند.

نباتی با اشاره به این که دشمن در تلاش برای ایجاد ناامنی در بازار و تشدید روند افزایش قیمت کالاهای اساسی در آستانه سال نو است، گفت: انتظار از ارگان‌های نظارت کننده افزایش بازرسی ها از واحدهای صنفی و خنثی کردن توطعه های دشمن است.

 

انتهای پیام/ایرنا