مسئول عملیات پلیس راه استان اردبیل تصریح کرد:در حالی که در ۱۱ ماه سال گذشته تلفات انسانی حوادث رانندگی در جاده های این استان ۱۱۶ نفر بود این تعداد با ۶۲ نفر افزایش امسال به ۱۷۹ نفر رسیده است


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

تصادف

مسئول عملیات پلیس راه استان اردبیل گفت: امسال ۱۸ نفر در حوادث رانندگی جاده ای جنوب استان جان باختند که بیشترین آمار تلفات جاده ای این منطقه در جاده ارتباطی خلخال به فیروز آباد اتفاق افتاده است.

سرهنگ عوض شفیعی امروز در جلسه شورای ترافیک خلخال اظهار کرد: امسال ۱۸ نفر در حوادث رانندگی جاده ای جنوب استان جان باختند که بیشترین آمار تلفات جاده ای این منطقه در جاده ارتباطی خلخال به فیروز آباد اتفاق افتاده است.

وی از نصب و راه اندازی دوربین های هوشمند کنترل ثبت سرعت لحظه ای در ۵۴ نقطه حادثه خیز استان اردبیل خبر داد و گفت: این کار جزیی از پروژه نصب ۲ هزار دوربین کننترل سرعت در راه های کشور است که در استان بزودی اجرایی می شود.

مسئول عملیات پلیس راه استان اردبیل تصریح کرد:در حالی که در ۱۱ ماه سال گذشته تلفات انسانی حوادث رانندگی در جاده های این استان ۱۱۶ نفر بود این تعداد با ۶۲ نفر افزایش امسال به ۱۷۹ نفر رسیده است

شفیعی بیان کرد: با وجود تلاش های صورت گرفته برای کاهش حوادث رانندگی در سال های گذشته و دستیابی نسبی به این هدف در سه سال گذشته، افزایش آمار تلفات انسانی در سال جاری دور از انتظار بوده است که حوادث رانندگی در جاده های این استان امسال ۵۴ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است.

 

اورژانس تصادف

 

شفیعی از تشکیل شورای راهبردی تصادفات رانندگی در استان خبر داد و گفت: این شورا با هدف کاهش ۵۰ درصدی آمارحوادث رانندگی راه اندازی و وظیفه تمام دستگاه های اجرایی استان در آن مشخص شده است.

وی با بیان اینکه عوامل متعددی در وقوع حوداث رانندگی منجر به فوت در استان نقش دارد، افزود: با وجود افزایش عوامل بازدارنده از جمله حضور ماموران پلیس راه، افزایش جریمه رانندگی، ارتقای سطح ایمنی راه ها و نصب علایم راهنمایی و رانندگی کافی در جاده ها باز شاهد افزایش آمار تلفات انسانی در جاده های استان هستیم و خطای انسانی می تواند به عنوان یکی از عوامل مهم در وقوع این حوادث مطرح باشد

مسئول عملیات پلیس راه استان اردبیل اضافه کرد: در حالی که در سال های گذشته شمال استان اردبیل بیشترین تلفات انسانی جاده ای را به خود اختصاص می داد اما آمار جدید نشان می دهد که حوادث رانندگی منجر به فوت در منطقه جنوب استان در حال افزایش است.

وی اظهار کرد: نصب دوربین در سه نقطه از راه اصلی خلخال به فیروزآباد از جمله این نقاط است و انتظار می رود با راه اندازی این دوربین ها بخشی از مشکل مربوط به حرک با سرعت غیر مجاز رانندگان برطرف شود.

شفیعی مسافت طولانی محل وقوع حوادث رانندگی با بیمارستان های بویژه در جاده اردبیل به سرچم را از جمله علل افزایش مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی دانست و افزود: در تلاش هستیم با راه اندازی ۲ پایگاه فوریت های پزشکی و امداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر این مشکل را برطرف کنیم.

انتهای پیام/