شهردار خلخال گفت: با وجود معرفی این شهر به عنوان یکی از شهرهای سبز کشور، میانگین سرانه فضای سبز آن پایین تر از استان است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فاطمه جوادی بیان کرد: در حالی که سرانه فضای سبز استان اردبیل ۱۲ متر مربع به ازای هر شهروند است، این میزان در خلخال ۶٫۲ متر مربع می باشد.

وی اظهار کرد: بی توجهی شهروندان به نگهداری فضای سبز موجود، استفاده از نهال های غیر سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه و از بین رفتن بسیاری از درختان کاشته شده و بکارگیری روش های منسوخ شده آبیاری در گذشته از جمله عوامل پایین بودن سرانه فضای سبز در این شهر است.

جوادی گفت: سرانه فضای سبز شهر خلخال با اجرایی شدن طرح های توسعه ای از جمله احداث جنگل مصنوعی و نهال کاری در سطح گسترده به ۲ برابر در آینده افزایش می یابد.

شهردار خلخال افزود: با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان اردبیل در واگذاری ۲۳ هکتار از اراضی ملی واقع در منطقه گونی و بام خلخال، این منطقه بزودی در اختیار شهرداری قرار گرفته و نسبت به توسعه فضای سبز و کاشت نهال در آن اقدام می شود.

جوادی همچنین به اجرای طرح راه اندازی سامانه آبیاری قطره ای این منطقه با هدف صرفه جویی در آب اشاره کرد و گفت: این طرح با برآورد ۳۰ میلیارد ریال اعتبار و در مراحل مختلف و با توجه به تنش آبی تا سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.

وی افزود: برای اجرای طرح توسعه و نگهداری فضای سبز شهری، شهرداری با تهیه نهال های زینتی و تحویل به شهروندان برای کاشت در محله و خیابان محل سکونت خود بنام افراد مورد نظرشان اقدام کرده است.

فضای سبز

 

انتهای پیام/ایرنا