دوازده زن و مرد در استان آچه اندونزی به‌دلیل رابطه خارج از ازدواج در ملا عام تازیانه خوردند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بعد از اجرای این مجازات دست‌کم دو نفر از زن‌ها به دلیل این تنبیه یه سختی قادر به راه رفتن بودند.

۱۲ نفر در اواخر سال گذشته در حمله نیروهای امنیتی به هتلی در شهر باندا آچه پایتخت این استان دستگیر شدند. چهار نفر از این افراد به دلیل اینکه با جنس مخالف خود دیده شدند محکوم به هفت ضربه تازیانه شدند. به هشت نفر دیگر به دلیل رابطه خصوصی خارج از ازدواج بین ۱۷ تا ۲۵ ضربه تازیانه زده شد.

این ۱۲ نفر پیش از اجرای این حکم چندین ماه در زندان بودند.

در حین اجرای این حکم توسط ماموران شریعت که صورت خود را پوشانده بودند، برخی از زنان از درد فریاد می‌زدند. در نهایت دست‌کم دو نفر از این زن‌ها با کمک ماموران از صحنه اجرای حکم خارج شدند.

یک مقام مسئول اجرای قوانین شریعت در آچه در این باره گفت: اجرای این مجازات اثر بازدارندگی نه تنها برای مجرمان بلکه برای کسانی که در حال تماشای آن هستند دارد.

وی افزود: درد شلاق بد نیست، شرمساری بدتر است.

مدافعان حقوق بشر با انتقاد از این مجازات آن را محکوم کرده‌اند. رئیس جمهوری اندونزی نیز خواهان پایان این احکام شده است. با این حال این نوع مجازات به طور گسترده‌ای توسط مردم محلی حمایت می شود.

استان آچه تنها استان اندونزی است که در آن احکام شریعت اجرا می‌شوند. ۹۸ درصد از پنج میلیون ساکنان استان آچه را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

مقامات این استان اعمالی چون نوشیدن الکل، رابطه جنسی خارج از ازدواج و روابط همجنسگرایانه را جرم تلقی کرده و به دفعات احکامی برای مجازات مرتکبان به اجرا گذاشته‌اند.

 

 

شلاق

شلاق

 

 شلاق

 

 

انتهای پیام/