سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در شهرستان های تابعه و مرکز استان برپا شده و نسبت به عرضه اقلام مورد نیاز مردم با نرخ حداقل ۱۵ تا ۲۰ درصد کمتر از قیمت های رایج بازار اقدام می کنند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رامین صادقی بیان کرد: برگزاری نمایشگاه بهاره اردبیل تا ۲۵ اسفند ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در محل نمایشگاه بین المللی دایر است.

وی اظهار داشت: در نمایشگاه های استان انواع مواد خوراکی ، پوشاک ، کفش ، شیرینی و تنقلات شب عید در ۴۶۷ غرفه عرضه می شود.

صادقی افزود: تمام اجناس در این نمایشگاه با نظارت بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به دست مصرف کننده می رسد و اجناس عرضه شده از کیفیت قابل قبولی برخوردار است و همشهریان می توانند برخی از اقلام کالاهای اساسی مورد نیاز خود را به نرخ دولتی از غرفه ای که به همین منظور در نمایشگاه دایر شده است، خریداری کنند.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل از تشدید بازرسی از واحدهای صنفی در روز های پایانی سال با خبر داد و گفت: بازرسان این سازمان و اتاق اصناف به صورت گشت مشترک وظیفه سرکشی و بازدید به صورت سر زده از واحدهای صنفی ، میدان میوه و تره بار و میوه فروشی های استان را به عهده دارند و با بررسی فاکتورهای خرید و همچنین با احتساب درصد سود قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد.

صادقی یادآور شد: جامعه اصناف در طول تاریخ انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی همواره مددکار مسئولان و مردم بوده اند و در تامین ارزاق عمومی و نیازهای مردم نقش اساسی داشتند و در این راستا با توجه به وضعیت بازار هر قدر همگرایی میان اتاق اصناف با مسئولان نظارتی بیشتر باشد سامان بهتری بر وضعیت ارائه خدمات در سطح بازار صورت خواهد گرفت و از اجحاف در حق مصرف کننده جلوگیری می شود.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: این طرح با هدف جلوگیری از تخلفات واحدهای صنفی و برخورد با گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، قاچاق، عدم درج قیمت فاکتور اجرا می شود.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح تیم های ثابت و سیار به صورت تمام وقت برنحوه ارایه خدمات، قیمت گذاری کالاها و کیفیت کالاها به صورت تخصصی نظارت می کنند.

صادقی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه گرانفروشی می توانند شکایت و مشکلات خود را به سامانه ستاد خبری ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند تا در اسرع وقت توسط بازرسان بررسی و رسیدگی شود.

 

انتهای پیام/