مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل گفت: هرگونه افزایش قیمت در مراکز اقامتی و آبدرمانی استان در تعطیلات عید نوروز ممنوع است و خدمات با نرخ های ثابت سال ۱۳۹۷ ارائه می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

نادر فلاحی در مانور آغاز فعالیت ستاد خدمات سفر در اردبیل اظهار داشت: ۲۲۰ مرکز اقامتی با این میزان تخت اقامتی پذیرای خیل عظیم مسافران نوروزی استان خواهد بود که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته است.

خدمات با نرخ های ثابت سال ۱۳۹۷ ارائه می‌شود

وی افزود: هرگونه افزایش قیمت در مراکز اقامتی و آبدرمانی استان در تعطیلات عید نوروز ممنوع است و خدمات با نرخ های ثابت سال ۱۳۹۷ ارائه می‌شود که در زمینه اجرای برنامه‌های متنوع در استان اردبیل در ایام نوروز برنامه‌ریزی‌های مدونی برای استقبال از گردشگران تدارک دیده شده است.

اجرای آئین نوروزگاه در شهرهای استان از ۲۸ اسفند ماه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: آئین نوروزگاه در شهرهای استان از ۲۸ اسفند ماه امسال تا ۱۳ فروردین اجرا می‌شود که در این زمینه برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه تحویل سال مشابه با این برنامه در دروازه مرزی گمرک بیله‌سوار نیز اندیشیده شده است و در تلاش برای اجرای برنامه‌های بهاری هستیم.

فلاحی تصریح کرد: جلب گردشگران و ماندگاری مسافران برای ما تا پایان تعطیلات نوروزی اولویت اساسی است و در راستای جذب گردشگران و ماندگاری آنان باید برنامه‌ریزی‌های مدونی مبنای کار قرار گیرد.

محوطه سنگواره‌های ماموت بیله‌سوار ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: محوطه سنگواره‌های ماموت بیله سوار در فهرست آثار ملی ثبت ش و این آثار در روستا‌های فولادلو قویوسی و خلیفه لو‌ی بیله سوار است.

وی تصریح کرد: قدمت این آثار به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار سال بر می‌گردد که نشان از وجود حیات وحش غنی در این منطقه بوده است و این محوطه‌ها از نظر دیرینه شناسی و زمین شناسی به لحاظ وجود فسیل‌های مهره داران از جمله ماموت، مهم‌ترین آثار شمالغرب ایران است.

انتهای پیام/