سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در سال‌جاری ۶۱ درصد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اجرایی و عملیاتی شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رامین صادقی

صادقی اظهار کرد: در سال‌جاری شاهد معرفی ۴۷۲ واحد تولیدی به بانک‌ها برای بهره‌مندی از تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بودیم که در این زمینه بانک‌ها همکاری خوبی را نیز در پرداخت تسهیلات با بخش خصوصی انجام دادند.

وی به ۷۵۵ مصوبه این ستاد اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۴۶۲ مصوبه اجرایی نشده و تنها ۲۹۳ مصوبه انجام شده که به نظر می‌رسد اجرای برخی از مصوبات در دستور کار بوده و به جد پیگیری می‌شود.

سرپرست سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: ما برای اوایل سال آینده و در قالب جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تلاش می‌کنیم تا با همکاری همه دستگاه‌ها عملکرد ستاد تسهیل را به شکل دقیق ارائه کنیم که در این باب گزارش کاملی نیز از کارها و اقدامات انجام شده با همکاری بخش خصوصی و دستگاه‌های مرتبط انجام خواهیم داد.

صادقی افزود: ‌از محل تبصره ۱۸ نیز ۱۳۵ واحد در بهره‌مندی از تسهیلات ثبت‌نام کرده بودند که قرار شد برای ۲۶ طرح صنعتی با تسهیلاتی بالغ بر ۲۳۴ میلیارد تومان منابع پرداخت شود.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: اکثر این واحدها به بانک‌ها ارجاع داده شدند تا زمینه بهره‌مندی آنها از این منابع فراهم آید.

انتهای پیام/ایسنا