وحید نجفی

اصواگرایان در این دوره دو استراتژی کاملاً مختلف در پیش روی دارند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

انتخابات

در حالی که نامزدهای اصلاح طلب به سرلیستی آقای مجید خدابخش به همراه دکتر فیضی و دکتر لطف الهیان شروع به تبلیغات غیر رسمی انتخاباتی کرده اند و باید حضور چهره هایی همچون رضا کریمی، افشار سلیمانی، شروین اسبقیان، قاسم رحیمی و سایر نامزدهای اصلاح طلب را مستقل و صرفا جهت گرمتر شدن تنور انتخابات قلمداد کرد اما هنوز جبهه اصولگرایان برای ورود به بحث های انتخاباتی عجله ای ندارد.

اصواگرایان در این دوره دو استراتژی کاملاً مختلف در پیش روی دارند که با توجه به عدم ورود به صحنه تبلیغات غیر رسمی تا این لحظه نشان می دهد در حال بررسی و ارزیابی این استراتژی ها هستند.

مشخصاً گروهی از اصولگرایان معتقد هستند که باید از ظرفیت های نام ها استفاده کرده و باز به نمایندگان ادوار میدان داد که در این صورت باید منتظر شنیدن نام هایی همچون مهندس صدیف بدری، منصور حقیقت پور، حسن نوعی اقدم، قاسم محمدی و سید کاظم موسوی در انتخابات مجلس از جبهه اصولگرایان باشیم.

در مقابل گروه دیگری معتقدند که هزینه کرد بر روی نمایندگان ادوار مجلس با توجه به اینکه مردم با سوابق کاری آن ها آشنا هستند و هر یک حداقل یک دوره بعد از نمایندگی نیز کاندیدا شده اند و رای نیاورده اند اشتباه است و باید روی چهره های موجه جدید سرمایه گذاری نمود.

در اینصورت احتمال تعیین یکی از برادران نیکزاد به عنوان سرلیست اصولگرایان و بهره گیری از دکتر مسعود گنجی و مهندس هوشنگ محمدی به عنوان دو عضو دیگر ائتلاف اصولگرایان محتملتر خواهد بود.

البته تجربیات انتخابات گذشته نشان داده است که اصولگرایان در انتخاب نامزدهای لیست های خود در کنار استفاده از نام های بزرگ، دچار یک رودربایستی درونی نیز می باشند و خود را در انتخاب لیست سه نفره ائتلافشان مقید به استفاده از کسانی می کنند که آزموده شده اند و با یک نظرسنجی ساده از مردم میزان محبوبیت و احتمال نمایندگیشان معلوم می شود.

 


انتشار مقالات سایر افراد بیانگر دیدگاه این رسانه نمی باشد.

انتهای پیام/