نائب رئیس شورای شهر اردبیل:

حبیب فتحی اظهار کرد: حضور سرمایه‌گذاران متعدد در شورابیل به عنوان منطقه نمونه گردشگری به احیا و توسعه همه جانبه منطقه منجر خواهد شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حبیب فتحی

نائب رئیس شورای شهر اردبیل در شصت و دومین جلسه رسمی شورای شهر در دوره پنجم با تبریک سال جدید اظهار کرد: زمانی که صحبت از سرمایه‌گذاری و حضور آنها در اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی و خدماتی می‌کنیم باید ما نیز تمام موانع پیش روی آنها را رفع کنیم تا سرمایه‌گذاران با فراغ بال بیشتر و تلاش مضاعف بتوانند پروژه‌های خود را اجرایی و عملیاتی کنند.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار پروژه زیپ لاین با دوچرخه سابقه عملیاتی کردن پروژه را در دربند هیر و مشگین‌شهر دارد و قطعا در مدت ۱۴ سال بهره‌برداری از آن سعی خواهد کرد خدمات شایسته‌ای را به هموطنان ارائه کند.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل افزود: به جای آنکه شورابیل را خالی از پروژه‌های گردشگری جذاب و سودآور کنیم بهتر است با یک یک دوراندیشی و حتی تصمیم‌گیری‌ها به نفع شهرمان سعی کنیم از سرمایه‌گذاران به هر شکل ممکن حمایت کرده تا خروجی کار آنها منجر به توسعه همه جانبه شهر و دیارمان شود.

فتحی بیان کرد: هم اعضای شورای شهر و هم مجموعه شهرداری مصمم و علاقمند هستند تا در جذب سرمایه‌گذاران بستری خوب برای توسعه شهر اردبیل به ویژه در منطقه شورابیل فراهم آورند که در سال جدید با انرژی مضاعف در این حوزه برنامه‌ریزی‌ها و کارها انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران ما نه تنها با شورابیل و اجرای پروژه‌های متعدد غریبه نیستند بلکه قرار است در پروژه جدید به نام زیپ لاین با دوچرخه در یک ارتفاع ۴۰۰ متری از بالای دریاچه شورابیل زیپ لاین اجرایی و عملیاتی شود تا هموطنان و مسافران و گردشگران از این پروژه استفاده کنند.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل از شهردار اردبیل خواست؛ تا همچون عمده پروژه‌های گردشگری نسبت به محوطه‌سازی و زیباسازی فضای اجرای این پروژه تلاش مضاعف کنند تا در بهترین شرایط زیپ لاین عملیاتی و اجرایی شود.

فتحی در مورد اجرای دومین مسیر سلامت در اردبیل برای دوچرخه‌سواری ضرورت ایمن‌سازی در محدوده این مسیر را یادآور شد و تصریح کرد: باید کار را با نهایت دقت و ظرافت و با یک آینده‌نگری همراه با تعیین ایستگاه‌ها و محل نگهداری دوچرخه‌ها به انجام رساند تا مشکلی از بابت بهره‌برداری همشهریان از این پروژه به وجود نیاید.

وی افزود: اجرای این پروژه‌ها به روش BOT که در نهایت در فاصله زمانی ۱۴ تا ۱۵ سال اصل سرمایه‌گذاری‌ها به خود شهرداری بازمی‌گردد اقدام و حرکت مناسبی است که قطعا با یک برنامه‌ریزی و دوراندیشی می‌توان در این زمینه موفق عمل کرد.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل حفظ کاربری فضای سبز و عدم واگذاری و تغییر آن را به سایر کاربری‌ها نامناسب خواند و گفت: باید در تفکیک و واگذاری اراضی به کارکنان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از یک هکتار زمین واگذاری میزان فضای سبز و کاربری بهداشتی مشخص شود تا مشکلی از بابت کاهش و یا تعدیل سرانه فضای سبز نداشته باشیم.

عضو شورای شهر از افزایش نیافتن عوارض وسایل نقلیه نیز خبر داد و اظهار کرد: هزینه صدور خدمات در اردبیل ۹ درصد افزایش یافت که نسبت به سایر استان‌ها این رفم همچنان ناچیز است.

افسانه در مورد ثابت ماندن عوارض سینماها و برخی مراکز فرهنگی و نمایشگاه‌ها خاطرنشان کرد: البته کاربری‌های فرهنگی، هنری و ورزشی نسبت به سایر کاربری‌ها با کاهش عوارض روبرو شده است.

وی در مورد ۳۰ درصد تخفیف در عوارض برای انبوه‌سازان و ارائه تخفیف ویژه برای احیای بافت‌های فرسوده و تاریخی تصریح کرد: شهرداری‌ علاوه بر تخفیفات معمول در سال آینده ۸۰۰ هزار تومان نیز در صدور پروانه‌ها معافیت اعمال خواهد کرد تا ساکنان این مناطق نسبت به ساخت و ساز مقاوم ترغیب و تشویق شوند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: عوارض کاربری‌های مذهبی، مساجد و حسینیه‌ها تا ۴۸ مترمربع تجاری‌سازی به شرط دریافت پروانه رایگان محاسبه خواهد شد.

افسانه با اعلام یک خبر خوش برای خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی بیان کرد: شورای شهر اردبیل رقم مساعدت خود را از ۵ میلیون به ۷ میلیون در ساخت و ساز واحدهای مسکونی مددجویان افزایش داده و ما باید اذعان کنیم که پیشروتر از دستگاه‌های حمایتی در این زمینه یاریگر اقشار آسیب‌پذیر بودیم که تا ۷۵ مترمربع صدور پروانه برای آنها رایگان خواهد بود.

وی ادامه داد: شهروندان مناطق سیزده گانه و کم‌برخوردار در کنار ۲۰ درصد تخفیف سالانه و تخفیف‌های فصلی می‌توانند تا ۳۰ درصد تخفیف ویژه نیز دریافت کنند که با احتساب این تخفیف‌ها ساکنان این مناطق تا ۸۰ درصد بهره‌مندی از این تخفیف‌ها می‌توانند ساخت و ساز ایمن و مقاوم خود را انجام دهند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل اظهار کرد: به رغم کاهش درآمدهای شهرداری ما پرداختی رفاهی کارکنان شهرداری را کاهش ندادیم بلکه به مانند سال ۹۷ در سال آینده نیز کارکنان شهرداری رفاهی دریافت خواهند کرد.

افسانه بهره‌مندی خانواده‌های شهدا را از ۲۰ درصد تخفیف ویژه در پرداخت عوارض یادآور شد و خاطرنشان کرد: با توجه به روزهای پایانی سال و حجم مراجعات مردم انتظار می‌رود میز خدمت در اسفندماه به اتاق خدمت با پذیرایی آبرومند از مراجعین تبدیل شود تا رفتار ناشایستی که در روزهای اخیر از برخی پرسنل شهرداری در خدمت‌رسانی به شهروندان شاهد بودیم کاسته شده و ارباب رجوع بتواند در شان و رتبه خود خدمتی را از کارگزاران نظام دریافت کنند.

انتهای پیام/