استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: ضرورت دارد بروکراسی اداری به حداقل رسیده و امکان پرداخت منابع به سرعت و در یک فاصله زمانی کوتاه مدت برای واحدهای تولیدی فراهم آید.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو در جریان بازدید از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل اظهار کرد: بیشتر از سال گذشته امسال باید آستین بالا بزنیم تا واحدهای راکد و نیمه فعال را با پرداخت منابع سرمایه در گردش در چرخه تولید و اشتغال قرار دهیم که در این زمینه ضرورت دارد بروکراسی اداری به حداقل رسیده و امکان پرداخت منابع به سرعت و در یک فاصله زمانی کوتاه مدت برای واحدهای تولیدی فراهم آید.

وی خاطرنشان کرد: ما در شتاب‌بخشی به تحولات اقتصادی کشور و خروج از بحران رکود و رفع آسیب‌های اقتصادی چاره‌از جز توسل و تمسک به رونق تولید نداریم و شایسته است در سالجاری با اصل قرار دادن این موضوع زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران و صاحبان تولید در ابعاد و حوزه‌های مختلف به شکل عملی فراهم آید.

استاندار اردبیل بیان کرد: براساس ارزیابی‌های انجام شده اکثر واحدهای راکد و نیمه فعال از نبود منابع سرمایه در گردش و تامین مواد اولیه رنج برده و با موانع و مشکلاتی روبرو هستند که ضرورت دارد به سرعت و در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به سمتی حرکت کنیم تا واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی با اولویت از مزایای برنامه‌های حمایتی و تشویقی استفاده کنند.

وی گفت: بانک‌های عامل در سال رونق تولید در تحرک‌بخشی و توانمندی واحدهای تولیدی از باب پرداخت تسهیلات اقدامی جهادگونه انجام داده و از همدیگر سبقت گیرند.

بهنامجو تصریح کرد: امسال نیز اشتغال ۲۰ هزار نفر یکی از برنامه‌های اصلی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است که در این زمینه ضرورت دارد همچنان از منابع سرمایه‌گذاران و کارآفرینان استفاده شده و عمده اشتغال از طریق واحدها و مجموعه‌های تولیدی شکل گرفته به وجود آید.

وی گفت: ما از صنایع اولویت‌دار به ویژه تولید محصولات شیشه و سرامیک، صنایع لاستیک، پروفیل و پلی اتیلن، شیرآلات، صنایع غذایی و بسته‌بندی آب معدنی در کنار سایر تولیدات حمایت می‌کنیم و امیدواریم در شهرک‌های صنعتی استان در سال رونق تولید یک تحرک و جنب و جوش تمام عیار را در مسیر توانمندی اقتصادی شاهد باشیم.

.

انتهای پیام/