استاندار اردبیل گفت: با بهره برداری از پروژه گازرسانی به ۱۲ روستای خلخال هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو  افزود: برای گازرسانی به این روستاها ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی شرکت گاز استان هزینه شده است.

وی بیان کرد: همچنین آسفالت راه ارتباطی روستای پشگمان – برندق در بخش خورش رستم جنوبی در برنامه ریزی اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گرفته است.

بهنامجو گفت: با هدف ایجاد اشتغال روستایی و رونق تولید و کسب و کار روستایی از اجرای طرح های کشاورزی و تولیدی در روستاها با پرداخت تسهیلات حمایت می کنیم.

بازدید از پروژه راه کوهستانی دهستانی برندق به روستای کرنق از دیگر برنامه های استاندار اردبیل به همراهی نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس، فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان ، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و برخی مسئولان استانی و محلی خلخال بود.

برای اجرای این پروژه به طول ۷ کیلومتر ۲۰۰ هزار متر مکعب خاکبرداری شده و هشت میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مسیر پیشین روستای گردشگری ۳۵ خانواری کرنق در فصول سرد سال مسدود و اهالی را با مشکلاتی مواجه می کرد که با احداث راه جدید این مشکل برای همیشه برطرف شده است.

استاندار اردبیل همچنین در دیدار با اهالی روستاهای منطقه هشجین گفت: همکاری، همدلی و تعامل سازنده سپاه و دستگاه های اجرایی باعث تقویت روحیه امید و رضایتمندی مردم و یاس دشمنان است.

پروژه گاز رسانی

انتهای پیام/ایرنا