مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: سرای امام جمعه و ابنیه‌های تاریخی اردبیل احیا و مرمت می‌شوند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

نادر فلاحی

نادر فلاحی در بازدید از شروع بازسازی و احیای مرمت سرای امام جمعه اردبیل اظهار داشت: اهمیت به بازسازی و مرمت خانه‌های تاریخی در استان برای ما حائز اهمیت و اولویت اساسی است که در این زمینه در تلاش هستیم مرمت خانه‌های تاریخی را به اتمام برسانیم.

وی بیان کرد: احیای این مجموعه از چند سال گذشته با مطالبات عمومی در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته که در نهایت توانستیم در مرمت این مجموعه به نتایج و خروجی‌های مد نظر دست یابیم که این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

سرای امام جمعه با ۷۱ باب مغازه در سال ۸۸ به ثبت ملی رسیده بود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان این که این مجموعه با ۷۱ باب مغازه در سال ۸۸ به ثبت ملی رسیده بود گفت: سرای امام جمعه و ابنیه‌های تاریخی اردبیل احیا و مرمت می‌شوند که بی‌شک در تلاش هستیم امسال در مرمت و بازسازی این بناها در استان به شکل قابل قبولی عمل کنیم.

برنامه‌های اساسی میراث فرهنگی استان

فلاحی تصریح کرد: صیانت، حفاظت و مرمت آثار و ابنیه تاریخی جزو برنامه‌های اساسی میراث فرهنگی استان است که در برنامه‌های بازآفرینی این مجموعه‌ها گنجانده شده و در تلاش هستیم طبق برنامه زمانبندی این مهم را پیش برده و به اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

وی بیان کرد: امسال هم از دو منظر باز آفرینی و مرمت ابنیه‌های تاریخی به ویژه در محدوده بافت‌های قدیمی شهر برنامه ریزی کرده‌ایم که یکی بحث استحکام بنا و امنیت مراجعه کنندگان این مجموعه است و دوم اینکه باید امانت داری برای نسل آینده باشیم و این آثار و بناها را حفظ کنیم.

انتهای پیام/