مدیرعامل شرکت آب منطقه ‌ای اردبیل گفت: از اوایل سال آبی جدید میزان بارش در اردبیل نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش یافته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اصغر سلیمان زاده افزود: ورودی سدهای استان بویژه سد یامچی در سال جاری مثبت ارزیابی می ‌شود طوری که بیش از ۴۰ میلیون متر مکعب آب از اول سال آبی امسال وارد این سد شده که این میزان در سال گذشته ۳۹٫۱ میلیون متر مکعب بوده است.

وی با بیان اینکه حجم مخزن آب در سد یامچی اردبیل با ۱۰ میلیون مترمکعب کسری نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بود، گفت: کسری آب با بارش‌ های اخیر به میزان چهار میلیون مترمکعب جبران شد و امیدواریم با تداوم بارش‌ ها ۶ میلیون مترمکعب باقی‌‌ مانده نیز تامین شود تا مشکلی در تامین آب استان به وجود نیاید.

سلیمان زاده لزوم آمادگی در برابر سیلاب را یادآور شد و گفت: برخی از نقاط حادثه خیز رودخانه های استان برای کاهش بحران احتمالی سیل ساماندهی می شود.

وی با بیان اینکه با همکاری نیروهای قضایی و انتظامی استان با متجاوزان به حریم و بستر رودخانه ها برخورد خواهد شد، بیان کرد: اقدامات مناسبی نیز برای لایروبی و آزادسازی حریم رودخانه ها انجام شده و این اقدامات تداوم خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل جلوگیری از حفر چاه های غیرمجاز، جلوگیری از کشت برنج در برخی نقاط استان، تقلیل منصوبات و نصب کنتورهای هوشمند را از دیگر برنامه های شرکت در سال جاری ذکر کرد و گفت: تعدادی از طرح های مهم سدسازی امسال بهره برداری و تحول بزرگی در توسعه استان ایجاد می شود.

انتهای پیام/ایرنا