سلیمان علیزاده

مسائل غیر ضرور از مسائل اصلی و مشکلات اساسی مردم پیشی گرفته !!! از جناب پورحسین سوال می شود: طرح ممنوعیت حضور امثال ایرج بیگدلو چه نفعی برای اهالی مغان دارد؟


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

۲۶ فروردین ماه، جناب پورحسین با صدای بَم و دلنشین ،پشت تریبون مجلس حضور یافته و در راستای تصویب ممنوعیت ثبت نام کاندیداهای غیر بومی ! مربوط به تبصره یک از ماده ۱۳ قانون انتخابات ،به ایراد سخنرانی پرداخته و تلاش برای تصویب آن نمودند که نهایتا به تصویب مجلس رسید. در حالیکه هیچ منعی برای حضور افراد غیربومی در قانون اساسی قید نشده است و حضورشان مغایر با قانون اساسی نمی باشد.

سوال اینجاست : آیاجناب پورحسین از تصویب این طرح خوشحال و ذوق زده شده اند؟!

بی شک با تصویب طرح ممنوعیت ثبت نام برای افراد غیر بومی ، ذهن مردم مغان در وهله ی اول بسمت ایرج بیگدلو ، رقیب جناب پورحسین در دوره ی دهم انتخابات مجلس شورای اسلامی معطوف می گردد!!

چرا که ایرج بیگدلو بعنوان یک فرد غیر بومی ، رقیب سختی برای جناب پورحسین بود و اگر در آینده نیز بتواند کاندیدا شود، زنگ خطری برای جناب پورحسین خواهد نواخت.

این در حالیست که ،جناب پورحسین در مدت وکالت مردم ، نخواسته یا نتوانسته از تریبون مجلس استفاده بجا و بهینه نماید و در تصویب طرحی که امتیاز و نفعی برای مردم مغان داشته باشد نقش اساسی ایفا نماید ، بی شک اگر طرحی بنفع مغان در صحن مجلس با پشتکار ایشان به تصویب رسیده بود، از سوی نزدیکان و اقوام جناب پورحسین ،انواع بَنرهای عریض و طویل با مضمون تشکر، بارک الله در اقصی نقاط منطقه به چشم می خورد و با دود اِسپند و گُلدسته های اَلوان به استقبال نماینده یِ جوانمان می رفتند!!

شایان ذکر است ، مسائل غیر ضرور از مسائل اصلی و مشکلات اساسی مردم پیشی گرفته !!! از جناب پورحسین سوال می شود: طرح ممنوعیت حضور امثال ایرج بیگدلو چه نفعی برای اهالی مغان دارد؟

ضمن اینکه ؛هنوز سرنوشت شرکت کشت و صنعت مغان در هاله ای از ابهام است، جاده ی معروف به قتلگاه همچنان مردم را به کام مرگ میکشد، نگرانی در خصوص کاهش حق آبه مغان ، پابرجاست و نگرانی اهالی از آلودگی رودخانه یِ ارس با پساب کارخانه ارمنستان هنوز بر طرف نشده و مشکلات و مطالبات عشایر و کشاورزان مغان همچنان در جای خود ابقاء بوده و خواسته های بحق ورزشکاران و فعالان سیاسی، دانشجویان و بیکاران جویای کار، برآورده نشده و برخی مشکلات ریز و درشت دیگر ، دست از گریبان مردم نگون بخت مغان برنداشته !!! یحتمل، جناب پورحسین تشخیص داده اند که عدم حضور ایرج بیگدلو یا امثال ایشان در انتخابات آتی ، در راستای مطالبات و خواسته های مردم بوده و جناب پورحسین به زعم خود توانسته اند باری از دوش مردم برداشته و مشکلی از مشکلات مردم را از پیش رویشان برداشته اند، و الله اعلم…
اما مورد دیگری در این میان بسیار مهم است که بر فرض جناب پورحسین با به سرانجام رساندن طرح ممنوعیت ایرج بیگدلو و سایر کاندیداهای غیر بومی احتمالی، توانستند رقیب خود را کنار بزنند، اما افراد مُجرب و جوانان با کفایت و کاربَلدی در جلگه ی وسیع مغان وجود دارند که به مراتب توانمند تراز امثال ایرج بیگدلو می باشند و می توانند در صورت حضور و اعلام کاندیداتوری ، عرصه یِ انتخابات را به جناب پورحسین تنگ نمایند، آیا جناب پورحسین برای مقابله با نخبگان و افراد شایسته یِ #مغانی که کاندیدای احتمالی می باشند، تمهیداتی را اندیشیده اند؟
جناب پورحسین ، آیا طرح ممنوعیتی برای جوانان شایسته و افراد مجرب مغان دارند؟لکن پیشنهاد می شود در تکمیل طرح قبلی ، پیشنهادی را با این مضمون ضمیمه نمایید و دیگر خیالتان از هر لحاظ تخت باشد.

هر فردی ، حرف اولِ نام اَش ” ش” و حرف اول نام خانوادگی اَش “پ” و سابقه ۱۵ سال زندگی در تهران را نداشته باشد! حق ثبت نام در انتخابات ندارد.

ای کاش جناب پورحسین ،انرژی و وقت و فرصت استفاده از تریبون مجلس را صرف کنار زدن رقبای خود نمی نمودند و اجازه می دادند ، تصمیم نهایی را مردم مغان بگیرند و دموکراسی را به منصه ی ظهور گذاشته و مردم خودشان تشخیص می دادند که چه کسی وکیل شان شود.

حال طرح فوق الذکر به تصویب شورای نگهبان خواهد رسید؟ یا در صورت تایید شورای نگهبان ، برای سال ۹۸ اجرایی خواهد شد؟ هنوز مشخص نیست و بخش دیگری از نگرانی جناب پورحسین در جای خود باقیست ، باید منتظر بود و دید نماینده ی جوانمان چقدر خوش شانس می باشند.

 

انتهای پیام/