مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل گفت: پارسال ۴۲۱ زندانی جرایم مالی غیرعمد با محکومیت مالی هزار و ۲۱ میلیارد ریال از زندان های این استان آزاد شده و به آغوش خانواده بازگشتند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


مراد فتحی افزود: از مجموع زندانیان مالی آزاد شده از زندان های استان ۲۸۴ نفر با محکومیت مالی ۷۰۱ میلیارد ریال به کمک ستاد دیه استان، ۹۳ زندانی مالی با محکومیت ۳۰۱ میلیارد ریال با کمک ۹ میلیارد ریالی برنامه ماه عسل و همچنین گذشت شاکیان و آورده زندانیان و ۴۴ زندانی هم با کمک مالی یک خیر مقیم تهران از زندان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه گذشت شاکیان و مالباختگان پرونده های مالی از طلب خود نقش مهمی در زمینه سازی برای آزادی زندانیان جرایم مالی غیر عمد داشته، اظهار داشت: همه شاکیانی که در کنار کمک های مالی ستاد دیه امکان آزادی زندانیان مالی را فراهم می کنند در لیست خیرین استان جای می گیرند.

فتحی گفت: سهم زندان خلخال از این تعداد زندانی آزاد شده ۲۵ زندانی با محکومیت مالی ۷۰ میلیارد ریال می باشد.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد با برگزاری جشن گلریزان در ماه رمضان زمینه آزادی جمعی از زندانیان مالی فراهم شود.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل با بیان اینکه مقدمات کار برای افتتاح رسمی ندامتگاه جدید خلخال فراهم می شود افزود: با توجه به ضرورت استفاده از فضای زندان جدید، انتقال زندانیان به این محل از پاییز سال گذشته انجام شده است.

فتحی اظهار کرد: فضای زندان قبلی واقع در مرکز شهر خلخال نیز به محلی برای انجام فعالیت های اقتصادی و تولیدی تبدیل شده است.

وی با اشاره به ضرورت اتصال زندان جدید به شبکه فاضلاب شهری خلخال و محدودیت اعتبارات عمرانی اداره کل زندان های استان خواستار همکاری لازم از سوی فرمانداری و شرکت آب و فاضلاب شهری این شهرستان در اجرای این پروژه شد.

انتهای پیام/ایرنا