مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اردبیل گفت: با توجه به پایش دوره‌ای رومینگ مرزی و تقویت پوشش تلفن همراه در روستاهای مرزی شهرستان گرمی رومینگ مرزی به صورت چشمگیری کاهش یافته که با تلاش‌های زیاد درصدد هستیم رومینگ مرزی به صورت کامل کاهش یابد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

جلسه بررسی آخرین وضعیت ارتباطی و اقدامات انجام شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان گرمی با حضور مدیرکل آی.سی.تی استان، نماینده مردم شهرستان گرمی و برخی مسئولان شهرستانی برگزار شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در این جلسه اظهار داشت: در بخش محرومیت‌زدایی در سطح استان توجه ویژه‌ای به شهرستان گرمی شده است و در بخش آی.سی.تی نیز اقدامات خوبی در این شهرستان انجام شده است.

سهم شهرستان گرمی در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی

بهروز رزمی  گفت: در برنامه‌ریزی‌هایی که برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، پوشش تلفن همراه، اینترنت پرسرعت و تلفن ثابت برای سال ۹۸ انجام شده است سهم شهرستان گرمی قابل توجه است.

وی در مورد اجرایی شدن  فاز دوم واگذاری  اینترنت پرسرعت روستایی بیان کرد:  با اجرایی شدن  فاز دوم واگذاری اینترنت پرسرعت روستایی، تعداد ۵۲۸ روستای استان از نعمت اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند که این امر می‌تواند نوید‌بخش استفاده از خدمات اینترنتی در مناطق محروم باشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با بیان اینکه با همت اداره کل آی.سی.تی استان  رومینگ بین اپراتوری در شهرستان و روستاهای گرمی برقرار شده است، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته پوشش تلفن همراه ایرانسل در ۴۴۶ روستای استان برقرار شده است که با استفاده از رومینگ بین اپراتوری دارندگان سایر سیم کارت‌ها نیز می‌توانند از خدمات تلفن همراه استفاده کنند.

کاهش رومینگ مرزی در نقاط مستعد رومینگ

وی با اشاره به کاهش رومینگ مرزی در نقاط مستعد رومینگ تصریح کرد: با توجه به پایش دوره‌ای رومینگ مرزی و تقویت پوشش تلفن همراه در روستاهای مرزی شهرستان گرمی رومینگ مرزی به صورت چشمگیری کاهش یافته است که با تلاش‌های زیاد درصدد هستیم رومینگ مرزی به صورت کامل کاهش یابد.

رزمی با اشاره به برنامه‌ریزی و هدفگذاری‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه پوشش تلفن همراه در روستاها و جاده‌های کشور  و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق کمتر توسعه یافته گفت:  امیدواریم که با  تحقق این اهداف و برنامه‌ها، شاهد تحولات عظیمی در حوزه ارتباطات  و فناوری اطلاعات در شهرستان گرمی باشیم.

افزایش سطح دسترسی روستاییان به اینترنت پرسرعت روستایی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل  بیان کرد: به همت اداره کل آی.سی.تی استان اردبیل اینترنت پرسرعت روستایی در روستاهای شهرستان گرمی برقرار شده است که امیدواریم شاهد افزایش سطح دسترسی روستاییان به اینترنت پرسرعت روستایی باشیم که این امر موجبات ایجاد کسب و کارهای جدید در روستاها را فراهم کرده  و زمینه‌ساز رونق در روستاهای شهرستان می شود.

وی با بیان اینکه تلاش‌ها برای بهبود  پوشش تلفن همراه و کاهش رومینگ مرزی در نقاط مستعد رومینگ ادامه دارد، گفت: به منظور رفاه حال مردم با برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های انجام شده در خصوص توسعه شبکه‌های ارتباطی انتظار می‌رود پوشش تلفن همراه توسعه یافته و رومینگ مرزی بهبود یابد.

نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه بیان کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از وزیران خوب، باسواد و مورد قبول نمایندگان است و توجه ویژه به توسعه وضعیت ارتباطی کشور دارد.

میرحمایت میرزاده افزود: تلاش‌های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به دلیل تعاملات مداوم و موثر این اداره کل با مسئولان شهرستان‌های حوزه انتخابیه و اقدامات صورت گرفته در حوزه ارتباطات در این شهرستان مطلوب و شایسته قدردانی است.

وی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و وجود نقاط مرزی در شهرستان  و مطالبات زیاد مردم در حوزه ارتباطات رفع مشکلات در این خصوص امری ضروری است.

فرماندار شهرستان گرمی نیز با تحسین اقدامات انجام شده  اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهار کرد: عملکرد اداره کل آی.سی.تی استان در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی شهرستان گرمی مطلوب و مناسب است.

علی بهشتی گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات وضعیت ارتباطی در شهرستان و روستاها به صورت چشمگیری بهبود یافته که این موضوع رضایت بخش و قابل تقدیر است.

انتهای پیام/