آنچه که موجب رنجش مردم است، این که نباید سفر رئیس جمهور به استان اردبیل به افتتاح های نمایشی گره بخورد بلکه آنان خواستار گزارش شفاف آقای روحانی از وعده های سفر نخست هستند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسن روحانی

نزدیک به یک سال است که گاه و بیگاه از زبان مسئولان ارشد دولت و مقامات استانی، خبر سفر رئیس جمهور به استان اردبیل نوید داده می شود اما تاکنون این وعده محقق نشده است.

با این وجود اخیراً علی اصغر احمدی معاون اجرایی و پشتیبانی دفتر رئیس جمهور در دیدار استاندار اردبیل با وی در تهران از انجام این سفر در تابستان سال جاری خبر داده است.

آقای اکبر بهنامجو در این دیدار فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر ،کامیون سازی مشگین شهر و طرح پایاب سد خداآفرین را از جمله طرح های شاخص قابل افتتاح در سفر رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به استان اردبیل برشمرده است.

۲۹ مردادماه ۱۳۹۳ تنها سفر استانی حسن روحانی در قامت رئیس جمهور به استان اردبیل است.

او نیمه دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ نیز برای تبلیغات انتخاباتی به اردبیل سفر کرد.

دستاورد سفر ۱۳۹۳، تصویب ۷۶ پروژه عمدتاً کوچک و در حوزه های آموزشی ، فرهنگی ، خدماتی و شهری و روستایی با اعتبار ۳۲۱ میلیارد تومان بود که به ناچار و به دلیل فقدان اطلاعات دقیق از جزئیات پروژه ها و تحقق آنها، صرفاً پروژه راه آهن، بیمارستان ترومای اردبیل،پروژه بهبود کیفی آب شرب اردبیل، خارج کردن احیای واحدهای تولیدی تعطیل شده و راکد و تکمیل کارخانه پتروشیمی اردبیل به عنوان بخشی از مصوبات دولت در ۵ سال گذشته را از باب قضاوت عمومی از وعده های دولت برمی شماریم.

آقای حسن روحانی در شرایطی کارخانه کامیون سازی! مشکین شهر را در سفر پیش رو افتتاح خواهد کرد که به گفته الله وردی، مجری این کارخانه برای راه اندازی آن تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است!

او مدعی است که با این سرمایه گذاری، کامیون هایی در تیپ های مختلف از جمله ۲ محور و سه محور ، ۲ محور کشنده ، کمپرسی و اتاق چوب باری و سه محورهای کشنده سنگین ، کمپرسی ، باری – خدماتی در این کارخانه تولید و عرضه خواهد شد.

رئیس‌جمهور همچنین قصد دارد فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر را افتتاح کند، به طوری که این کارخانه به دنبال تعطیلی موقتی و به دلیل آنچه که فقدان مواد اولیه یاد می‌شود، از ماههای گذشته با حداقل ظرفیت کار می‌کند!

لغو و تعویق مکرر سفر رئیس جمهور به استان اردبیل این گزاره را تقویت می کند که گویی این سفرها به هر قیمت ممکن، افتتاح محور است؛ بدون توجه به این مهم که امروز مطالبه مردم استان، نه افتتاح های جدید و آمار محور، بلکه گزارش شفاف آقای روحانی از مصوبات سفر استانی در ۵ سال گذشته است.

استان اردبیل که در بهترین شرایط اقتصادی کشور، سهم حداقلی نیز از اعتبارات ملی و زیرساخت های صنعتی نداشته و اکنون به لطف همین سیاست ها دچار عقب ماندگی انباشته است، انتظاری ندارد که دولت در شرایط کنونی برای مردم آن توسعه و رونق خاص به ارمغان بیاورد.

انتهای پیام/