معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اردبیل گفت: اراضی ملی به ارزش ۹۰۰۰ میلیارد ریال در اردبیل به بیت المال اعاده شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

زمین- اراضی

یوسف خدادادی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان اردبیل اظهار داشت: اراضی ملی به ارزش ۹ هزار میلیارد ریال در اردبیل به بیت المال اعاده شده است و از تخریب و تصرف ۸ هزار و ۵۰۰ مورد اراضی ملی و منابع طبیعی جلوگیری به عمل آمده است.

حفاظت و صیانت از منابع طبیعی یک ضرورت انکارناپذیر است

وی بیان کرد: دستگاههای ذی ربط و نهادهای مرتبط در این زمینه باید نهایت دقت و حساسیت را داشته باشند و با توجه به این که حفاظت و صیانت از منابع طبیعی یک ضرورت انکارناپذیر است باید از اثرات ویرانگر و مخرب این مسئله نیز آگاه باشیم و برخورد جدی و بدون اغماض با متخلفان را در دستور کار قرار دهیم.

پیشگیری از حفر چاههای غیرمجاز و لغو مجوز معادنی که بیش از اندازه برداشت داشته باشند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: پیشگیری از حفر چاههای غیرمجاز و لغو مجوز معادنی که بیش از اندازه برداشت داشته باشند در دستور کاری قرار گرفته و از ادامه فعالیت این سرمایه گذاران جلوگیری به عمل آمده و امتیاز به سرمایه گذار دیگری واگذار می شود.

برخورد با متصرفان غیر قانونی و تخریب کنندگان اراضی ملی

خدادادی تصریح کرد: با متصرفان غیر قانونی و تخریب کنندگان اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد جدی و قانونی مبنای کار قرار دارد و دستگاه قضائی استان با متخلفانی که به منابع ملی و طبیعی تجاوز کنند شوخی ندارد و با تمام قوا در این زمینه عمل خواهد کرد که این یک مسئله محرز و بارز است.

وی بیان کرد: در تلاش هستیم در اجرای طرح جلوگیری از تخریب مراتع و منابع طبیعی جزو استانهای پیشگام باشیم و حق مسلم مردم را حفظ و صیانت کنیم که این مسئله یک اولویت اساسی و مهم بوده و همکاری و مشارکت مسئولان و دستگاههای مربوطه در این زمینه اولویت اساسی است که باید مورد توجه واقع شود.

انتهای پیام/