فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: صدها کانون ملخ مراکشی و ایتالیایی به مراتع دشت مغان حمله کرده‌اند که با تدابیر و اقدامات به موقع جهاد کشاورزی روبه‌رو شده‌اند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

 علی علایی در بازدید از مراتع دشت مغان از حمله صدها کانون ملخ مراکشی و ایتالیایی به مراتع دشت مغان خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه این ملخ‌ها از بدو ورود خود به منطقه مغان با تدابیر و اقدامات به موقع جهاد کشاورزی روبه‌رو شده‌اند.

جلوگیری از خسارت ملخ ها

وی ضمن تاکید بر جلوگیری از خسارت این ملخ ها، افزود: خوشبختانه این کانون ها فعلاً از سنین پایین ملخ ها تشکیل یافته و با اقدام به موقع جهاد کشاورزی و سم پاشی کانون های این آفت از خسارت ملخ ها به مزارع کشاورزان جلوگیری می‌شود.

پیگیری منابع مالی و امکانات و تجهیزات لازم برای مبارزه سریع با این آفت

فرماندار شهرستان پارس آباد از پیگیری منابع مالی و امکانات و تجهیزات لازم برای مبارزه سریع با این آفت خبر داد و تصریح کرد: معاونت استاندار قول مساعد برای تامین این منابع را داده و جهاد کشاورزی نیز سموم، ابزار و کارشناسان خود را به منطقه فرستاده است.

علایی بیان کرد: در هفته جاری تمایم این کانون‌ها امحا خواهند شد و خطری مزارع و محصولات کشاورزان را تهدید نمی‌کند.

وی مبارزه با آفات را نیازمند کمک کشاورزان و اطلاع‌رسانی سریع کانون‌های این آفت دانست و گفت: با توجه به آثار سموم استفاده شده، کشاورزان و دامداران از چرای دام‌ها و تردد در مناطق سم‌پاشی شده تا ۱۰ روز آتی خودداری کنند.

انتهای پیام/