صفر توحیدی گفت: برنامه‌ریزی شده تا در ماه مبارک رمضان سبد غذایی و غذای گرم بین اقشار آسیب‌پذیر و محروم در سطح استان اردبیل توزیع شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سبد کالا

صفر توحیدی در جلسه بررسی اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین در اردبیل اظهار داشت: حامیان نیکوکار در سال ۹۷ بیش از ۹ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام و فرزندان خانوار تحت حمایت کمک‌ کرده‌اند و ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین بیش از سایر مددجویان نیازمند رسیدگی هستند که حامیان با کمک‌های خود روحیه نشاط و شادابی آنها را افزایش می‌دهند.

واریز هفت میلیارد تومان از کمک‌های حامیان به صورت نقدی به حساب ایتام

وی با بیان اینکه حدود هفت میلیارد تومان از کمک‌های حامیان به صورت نقدی به حساب ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین واریز شده است، افزود: حامیان اردبیلی با استفاده از روش‌های نوین، خودپرداز بانک‌ها و سامانه آنی‌پرداخت کمک‌های نقدی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست فرزندان معنوی خود رسانده‌اند.

توحیدی بیان کرد: کمک‌های حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در سال گذشته نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۶ افزایش ۲۰ درصدی داشته است و استان اردبیل جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین است و حامیان با تمام وجود در تلاش هستند بخش مهمی از نیازهای اساسی کودکان تحت حمایت را برطرف کنند.

رشد کمک‌های مردمی در سطح استان اردبیل

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه همواره شاهد رشد کمک‌های مردمی در سطح استان اردبیل هستیم، تصریح کرد: با وجود اینکه بسیاری از حامیان با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم می‌کردند، از یاد فرزندان معنوی خود غافل نشده و با کمک‌های‌شان لبخند و نشاط را به آنها هدیه دادند.

وی گفت: ۱۱ هزار و ۸۰۰ حامی حمایت از ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین را بر عهده دارند و حامیان نیکوکار در کنار کمک‌های نقدی ماهیانه، از طریق رفع مشکلات تحصیلی، تهیه لوازم‌التحریر، پوشاک، مواد غذایی، خدمات مسکن، درمان و کمک‌های فرهنگی می‌کوشند تا بخشی از مشکلات مهم فرزندان معنوی خود را برطرف کنند.

توحیدی با اشاره به جذب بیش از دو هزار حامی در سال گذشته اظهار کرد: بیشترین حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در ماه مبارک رمضان در این طرح‌های معنوی ثبت‌نام کرده‌اند که امیدواریم در سال‌جاری نیز حضور بیشمار خیران را برای حمایت از فرزندان و کودکان تحت حمایت مشاهده کنیم.

فعالیت‌های کمیته امداد استان اردبیل در طول ماه مبارک رمضان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد:  برپایی سفره‌های افطار و اطعام، توزیع سبد غذایی و غذای گرم بین اقشار آسیب‌پذیر از جمله فعالیت‌های کمیته امداد استان اردبیل در طول ماه مبارک رمضان است.

وی گفت: همچنین پایگاه‌ها، مراکز نیکوکاری و دفاتر کمیته امداد استان اردبیل در طول ماه نزول قرآن آماده ثبت‌نام از خیران در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین هستند تا از طریق کمک‌های مردمی آینده‌ای روشن برای فرزندان تحت حمایت رقم زده شود.

انتهای پیام/