رامین صادقیبا بیان این که سیب زمینی در راس صادرات قرار دارد بیان کرد: سال گذشته مجموع کل ارزش صادرات اردبیل در قالب صادرات تجاری و چمدانی ۱۷۳ میلیون دلار بود که نسبت سال ماقبل آن با ۱۲۴ درصد رشد مواجه بودیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سیب زمینی

رامین صادقی اظهار داشت: هم اکنون صادرات اردبیل ۱۲۴ درصد رشد داشته است و عمده کشور‌های مقصد صادراتی کشور‌های آذربایجان، عراق، گرجستان، روسیه و ترکمنستان است که این موضوع باید در توسعه صادرات در استان مبنای کار قرار گیرد.

رشد ۱۲۴ درصدی صادرات اردبیل

وی با اشاره به این که سیب زمینی در راس صادرات قرار دارد بیان کرد: سال گذشته مجموع کل ارزش صادرات اردبیل در قالب صادرات تجاری و چمدانی ۱۷۳ میلیون دلار بود که نسبت سال ماقبل آن با ۱۲۴ درصد رشد مواجه بودیم که این موضوع برای ما حائز اهمیت بوده و درصدد هستیم توسعه صادرات استان را عملا محقق کنیم.

عمده کالا‌های صادراتی استان

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: عمده کالا‌های صادراتی ما نیز سیب‌زمینی، مصنوعات شیشه، آهن الات و فولاد، مصنوعات پلاستیکی، ماشین‌آلات و دستگاه‌های تهیه لبنیات بوده است که امیدواریم محصولات صادراتی استان را افزایش داده و با توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در این زمینه موفق عمل کنیم.

توسعه ارتباط با کشورهای مقصد

صادقی تصریح کرد: باید ارتباط با کشورهای مقصد را نیز بیش از پیش توسعه داده و در امر توسعه صادرات پیشگام باشیم که این امر برای ما حائز اهمیت بوده و درصدد هستیم بتوانیم در امر توسعه صادرات و اهمیت به موارد مربوطه در این زمینه پیشگام باشیم که این موضوع در وهله نخست در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: اهمیت به توسعه صادرات چمدانی نیز برای ما اولویت دارد و در تلاش هستیم با اهمیت به این مهم به تمامی اهداف خود در راستای اجرای برنامه های صادراتی جامه عمل پوشانده و شاهد اجرای طرحهای توسعه صادرات محور در استان باشیم و از ظرفیتهای موجود به نحو احسن استفاده کنیم.

انتهای پیام/