رییس سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی استان اردبیل از تکمیل پروژه چهار بانده اردبیل - مشگین ‌شهر و آغاز اجرای سایر پروژه ‌های چهار بانده استان خبر داد و گفت: با تلاش اداره کل راه و شهرسازی استان جذب منابع و تامین اعتبار برای این پروژ‌ه ها به جد دنبال می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


داود شایقی بیان کرد: امسال با اختصاص اعتبارات پیش‌بینی شده چهار بانده کردن محورهای مواصلاتی اردبیل در اولویت قرار گرفته است.

وی اصلی‌ ترین زیرساخت بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری را راه ‌های مواصلاتی اعلام کرد و افزود: در شرایط کنونی تک پروژه چهار بانده اردبیل – مشگین ‌شهر – اهر به پروژه ‌های متعدد چهار بانده نظیر اردبیل – سرچم ، نمین – آستارا ، گرمی – بیله ‌سوار ، بیله ‌سوار – پارس‌آباد، پارس‌ آباد – مشگین‌ شهر و کلور – درام تبدیل شده به طوری که در قانون بودجه سالانه این پروژه‌ ها از ردیف مطالعاتی و اجرایی برخوردار شدند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی استان اردبیل از تکمیل پروژه چهار بانده اردبیل – مشگین ‌شهر و آغاز اجرای سایر پروژه ‌های چهار بانده استان خبر داد و گفت: با تلاش اداره کل راه و شهرسازی استان جذب منابع و تامین اعتبار برای این پروژ‌ه ها به جد دنبال می‌شود.

شایقی با بیان اینکه با استان شدن اردبیل تلاش برای رفع عقب‌ ماندگی ‌های گذشته بویژه در حوزه تامین زیرساخت‌ ها شروع شده ، اضافه کرد: این استان در سه حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری با عقب‌ ماندگی ‌های زیرساختی و توسعه ‌ای روبرو بوده که در سال‌ های اخیر با اولویت‌ بندی توسعه استان هر سه حوزه مدنظر و ملاک عمل قرار گرفته است.

وی افزود: در بخش کشاورزی و در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی و همچنین توسعه آب‌ های گرم و معدنی و رونق صنعت گردشگری برنامه ‌ریزی‌‌های خوب و ثمربخشی انجام شده که نتیجه آن در ایجاد جاذبه‌ های گردشگری نظیر پل معلق مشگین شهر دیده می شود.

شایقی در مورد عملیات اجرایی پروژه راه آهن اردبیل – میانه نیز اظهار داشت: این پروژه زیربنایی که از سال ۸۰ شروع شده روند کندی داشت اما در ۲ سال اخیر با پیگیری استاندار اردبیل و جذب هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال فاینانس داخلی پروژه با سرعت بیشتری در حال اجراست.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی استان اردبیل از نصب روزشمار برای این پروژه و هدف گذاری تکمیل آن تا سال ۹۹ خبر داد و گفت: اتصال راه آهن اردبیل – میانه به پارس‌آباد و خط ترانزیت بین‌ المللی آسیای میانه هدف گذاری اصلی و نهایی است.

انتهای پیام/ایرنا