مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل:

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه ۱۲ هزار خانواده جدید و پشت نوبتی شناسایی و تحت پوشش قرار گرفتند گفت: ۳۸ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسین دشتی
وی اظهار کرد: در حال حاضر در استان اردبیل ۳۸ هزار خانواده با ۷۴ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند که سال گذشته با توجه به شرایط اقتصادی در کشور و طبق تفاهم‌نامه دولت و مجلس از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها، به تحت عنوان پشت نوبتی‌ها ۱۲ هزار خانوار جدید را شناسایی کرده و تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد قرار دادیم.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع ماهانه برای این خانواده‌ها ۱۰ میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌شود که این مستمری غیر از خدمات اشتغال، عمران، درمان، مسکن و فرهنگی است.
مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل یادآور شد: ما در سال گذشته ۲ هزار نفر تعهد اشتغال در کمیته امداد داشتیم که موفق شدیم با پرداخت ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد کنیم که در نوع خود بی‌نظیر بود.
دشتی به ترویج فرهنگ حسنه قرض‌الحسنه در زمینه کمک‌رسانی به جامعه تحت پوشش کمیته امداد اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۵هزار فقره وام در قالب ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد استان اردبیل پرداخت شد که این تسهیلات پرداختی تنها با ۴ درصد کارمزد اعطا شده است.
وی از بیمه تمامی تسهیلات ارائه شده به افراد تحت پوشش کمیته امداد خبر داد و بیان کرد: وام‌های ۵ میلیون تومان و پایین‌تر از آن از کارمزد معاف هستند و بیمه آنان را نیز کمیته امداد کشور تقبل کرده است.
انجام طرح‌های حمایتی در قالب سبد کالا به مددجویان 
مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و انجام طرح‌های حمایتی در قالب سبد کالا، احسانات و طرح مفتاح‌الجنه به مددجویان اشاره کرد و افزود: در قالب کمک‌های ویژه ماه مبارک رمضان در سومین روز این ماه مبالغی از سوی کمیته امداد به حساب مددجویان پرداخت شد که به ترتیب برای یک نفر ۱۰۰ هزار تومان، خانواده دو نفره ۱۵۰ هزار تومان و برای خانوار ۵ نفره ۳۰۰ هزار تومان واریز و از منابع استانی نیز موفق شدیم یک میلیارد تومان به این مددجویان کمک کنیم.
دشتی از کمک ۵۰۰ میلیون تومانی مردم به اطعام نیازمندان در این ماه خبر داد و تصریح کرد: ما شب‌های قدر شاهد بیشترین میزان احسانات از سوی مردم استان هستیم و امیدواریم امسال نیز همچون سال‌های گذشته شاهد کمک‌رسانی مردم و احسانات آنان در این ایام عزیز باشیم.
وی همچنین به طرح مفتاح‌الجنه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در سال گذشته در قالب این طرح بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان جامعه تحت پوشش کمیته امداد استان اردبیل کمک شد که امیدواریم امسال نیز این طرح با شور و حرارت خاص در اردبیل برگزار شود.
مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: در سال گذشته در قالب اجرای طرح‌های متعدد از جمله اطعام، افطاری، صدقات و جهیزیه و سایر کمک‌ها بالغ بر ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون خیرین کمک کردند که امسال پیش‌بینی می‌کنیم با افزایش این میزان کمک در اردبیل مواجه شویم.
راه‌اندازی سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ برای واریز کمک‌های نقدی
دشتی از راه‌اندازی سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ برای واریز کمک‌های نقدی مردم خبر داد و گفت: این سامانه پیامکی برای حمایت از ایتام و طرح محسنین می‌باشد که خیرین استان می توانند با ارسال عدد ۱ به این سامانه پیامکی در کمترین زمان ممکن کمک‌رسانی خود را انجام دهند.
وی همچنین یادآور شد شماره حساب اپلیکیشن سنا برای دریافت زکات فطریه شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۲۲۲۱۴ در اختیار هموطنان برای واریز کمک‌های نقدی می‌باشد.
مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل به وجود یک هزار و ۸۲۰ نفر یتیم تحت پوشش کمیته امداد و سه هزار و ۹۸ نفر دانش‌آموز تحت پوشش این نهاد اشاره و بیان کرد: در استان اردبیل بالغ بر ۱۲ هزار و ۴۷۸ نفر حامی ایتام داریم که سال گذشته از این محل ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در قالب طرح اکرام ایتام و طرح محسنین کمک شده است.
دشتی خاطرنشان کرد: ما برای هر یتیم سرانه هر ماه ۲۶۰ هزار تومان و برای هر دانش آموز ۶۰ هزار تومان واریز می‌کنیم که در صورت افزایش ۲ هزار نفری به حامیان ایتام در اردبیل در سال جاری می توانیم سرانه واریزی به ایتام را به ۲۰۰ هزار تومان و سرانه دانش‌آموزی را به ۱۰۰ هزار تومان ارتقا دهیم.
وی اولویت اصلی کمیته امداد را خانه‌دار کردن ایتام اعلام کرد و گفت: طبق سیاست‌های کمیته امداد در نظر داریم تا در استان هیچ تیم فاقد مسکن وجود نداشته باشد و با اقدامات اساسی که در این حوزه آغاز شده است تمامی ۱۵۷ یتیم فاقد مسکن در سال جاری صاحب سرپناه می‌شوند.

انتهای پیام/ایسنا