سرپرست سازمان صمت اردبیل:

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از اجرای طرح ضربتی برای نظارت بر توزیع شکر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف خبر داد و گفت: این مهم برای جلوگیری از ذخیره و انبار غیرقانونی این کالا انجام می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رامین صادقی
رامین صادقی  اظهار داشت: بازرسی‌های ویژه‌ای از سطح بازار و مراکز عرضه و توزیع شکر من جمله در سطح فروشگاههای زنجیره‌ای به منظور نظارت و کنترل این کالای پرمصرف در ایام ماه مبارک رمضان در سطح استان در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکتهای تعاونی مصرف یکی از نهادهای مهم توزیع کالا در نظام اقتصادی هستند افزود: مقرر شده است بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت استان در طرحی که به طور همزمان با سراسر کشور در سطح استان اردبیل نیز اجرا می‌شود فعالیت فروشگاههای زنجیره‌ای و تعاونی مصرف در زمینه خرید و فروش کالای شکر را مورد بررسی قرار دهند.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه فروشگاههای زنجیره‌ای و تعاونی مصرف تابع ضوابط و ضرایب سود خرده فروشی می‌باشند، اظهار کرد: اگر کالایی را از مبادی تولید و تامین تهیه و خریداری می‌کنند استفاده از ضرایب سود حتما باید نسبت به قیمت فروش کارخانه و قیمت فروش وارد کننده باشد.
شکر
صادقی ادامه داد: در فروشگاههای زنجیره‌ای قیمت کالایی که از مبادی تامین تهیه می‌شود و به مصرف‌کننده نهایی عرضه می‌گردد باید پایین‌تر از قیمت بازار و مندرج بر روی کالا باشد.
وی با اشاره به طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در سطح استان اردبیل نیز گفت: در این زمینه اکیپ‌های نظارت بر نحوه خرید و فروش کالاها و اقلام ضروری عموم مردم در سطح استان اردبیل فعال می‌شود که در این زمینه رویکرد سازمان جلوگیری از هرگونه کم‌فروشی و گران‌فروشی است که در این زمینه با محتکران و خاطیان برابر قانون برخورد می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم