مدیرکل زندان‌ ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل گفت: افزایش اعتیاد در استان نگران کننده بوده و کاهش آن مستلزم فرهنگ سازی نهادهای متولی است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مراد فتحی افزود: با توجه به اینکه خانواده های زندانی قشر آسیب پذیر جامعه هستند بحث ارتقای مهارت های اخلاقی و پیشگیری از اعتیاد برای همسران و فرزندان و نیز ترک معتادان مد نظر قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: سال گذشته برای کاهش اعتیاد و اجرای برنامه های مربوط به ارتقای مهارت های اخلاقی برای همسران و فرزندان زندانیان مبلغ ۱۲ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شد و به ۴۸۰ نفر از خانواده های معتادان در شهرستان های مشگین شهر، خلخال، گرمی و پارس آباد آموزش لازم برگزار و برای هر شرکت کننده یک میلیون و ۴۰۰ هزار ریال بسته فرهنگی شامل کتب آموزش مرتبط و گواهینامه شرکت در دوره اعطا شد.

فتحی با اشاره به تلاش‌ های صورت گرفته از سوی دستگاه قضایی در راستای فرهنگ سازی، اطلاع رسانی از آسیب‌ های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم کیفری در جامعه افزود: این اقدامات منجر به کاهش ورودی زندان های استان در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ شد.

مدیرکل زندان‌ ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل به ورود سه هزار و ۲۵۳ درخواست به شورا‌های حل اختلاف مستقر در زندان‌ های استان در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: با عنایت ویژه مقام معظم رهبری در گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و با عفو گسترده رهبر فرزانه انقلاب هزار و ۷۱ زندانی استان مشمول این عفو شده و از زندان آزاد شدند.

وی اظهار داشت: زمینه سازی برای عفو بیش از هزار زندانی نتیجه تلاش و بررسی پرونده‌ های زندانیان مشمول عفو، از سوی کارکنان اجرای احکام و قضایی زندان‌ ها بود.

فتحی افزود: پارسال با کمک مالی خیرین اردبیلی ۴۴ نفر از زندانیان استان آزاد شدند و مجموع زندانیان آزاد شده از محل کمک های مالی مردمی جشن های گلریزان ، برنامه ماه عسل ، تلاش شورا‌های حل اختلاف و ستاد دیه در سال گذشته به هزار و ۴۶۲ نفر رسید.

در این جلسه مدیران دستگاه های اجرایی در کاهش آسیب های اجتماعی تبادل نظر کردند.

زندان

 

انتهای پیام/ایرنا