مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل:

قاسم رحیمی سهم استان اردبیل را از تسهیلات اشتغال روستایی ۲۴۸ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون در چهار مرحله پرداخت تسهیلات اتفاق افتاده است که در مجموع سهم استان با پیگیری استاندار اردبیل به ۴۶۶ میلیارد تومان رسیده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به ابلاغ شیوه‌نامه جدید مبنی بر نظارت بر اجرای دقیق طرح‌های اشتغال روستایی و جلوگیری از هرگونه انحراف در مسیر هزینه کرد این منابع در استان اردبیل نیز کمیته فنی نظارت به صورت استانی و شهرستانی شکل گرفته تا وضعیت اجرای این طرح‌ها را مورد بررسی و نظارت قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: این کمیته‌ها در شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران تشکیل شده که قرار است ظرف یک هفته آینده نتایج این نظارت‌ها و ارزیابی‌ها از طرح‌های اشتغالزای روستایی اعلام شود تا نسبت به ارسال این نتایج به کارگروه‌های ملی اقدام کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: هر چند انحراف‌ها از اجرای این پروژه‌ها در استان اردبیل در حد بسیار پائین است اما قطعا با متخلفین برخورد شده و اجازه پرداخت یارانه تسهیلات موردنظر تا لغو قراردادها را پیگیری خواهیم کرد.

رحیمی بیان کرد: با تاکید استاندار اردبیل قرار شد در یک فرمت مشخص و لیست ارسالی نتایج ارزیابی‌ها و بررسی‌ها گزارش شود تا ما بتوانیم از آخرین وضعیت پرداخت و اجرای طرح‌های اشتغال روستایی اطلاعات دقیقی را به دست آوریم.

۱۴۵ میلیارد تومان تسهیلات در روستاها پرداخت شده است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با پرداخت ۱۴۵ میلیارد تومان تسهیلات در مناطق روستایی برای بیکاران فرصت و فضای کار فراهم شده است.

وی سهم استان اردبیل را از تسهیلات اشتغال روستایی ۲۴۸ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون در چهار مرحله پرداخت تسهیلات اتفاق افتاده است که در مجموع سهم استان با پیگیری استاندار اردبیل به ۴۶۶ میلیارد تومان رسیده که ۳۷۷ میلیارد تومان آن مربوط به طرح‌های روستایی و ۸۸ میلیارد تومان نیز در حوزه طرح‌های معرفی شده از سوی نهادهای حمایتی بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل سهم بانک کشاورزی را ۲۲۶ میلیارد تومان، توسعه تعاون را ۸۶ میلیارد تومان، پست بانک را ۷۹ میلیارد تومان و صندوق کارآفرینی امید را ۷۴ میلیارد تومان اعلام کرد.

رحیمی سیاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را توجه به اشتغال مولد و تامین منابع پایدار در این حوزه دانست و گفت: کل عملکرد دستگاه‌ها و بانک‌ها در حوزه اشتغال روستایی نشان می‌دهد که تاکنون ۱۴۵ میلیارد تومان تسهیلات به صاحبان کار و حرف پرداخت شده که سهم جهاد کشاورزی ۱۰۰ میلیارد تومان، حوزه صنعت ۲۵ میلیارد تومان، میراث فرهنگی ۱۶ میلیارد تومان در قالب ۵۳۹ طرح بوده است.

اجرای یک هزار و ۴۵۰ طرح زمینه اشتغال 

وی بیان کرد: در مجموع با اجرای یک هزار و ۴۵۰ طرح زمینه اشتغال ۴ هزار و ۱۰۰ نفر در سایه پرداخت منابع اشتغال روستایی فراهم خواهد شد که ما بالاترین پرداختی را از سوی بانک کشاورزی شاهد بودیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در مورد فعالیت شهرستان‌ها در جذب این منابع تصریح کرد: شهرستان پارس‌آباد با جذب ۳۲ میلیارد تومان، مشگین‌شهر ۲۱ میلیارد تومان و اردبیل ۲۰ میلیارد تومان بالاترین جذب منابع اشتغال روستایی را داشتند و سرعین نیز با کمتر از ۶ میلیارد تومان کمترین جذب را در بین شهرستان‌ها داشته است.

رحیمی در مورد پرداخت این منابع یارانه‌دار به کارافرینان نهادهای حمایتی نیز اظهار کرد: کمیته امداد ۴۶ میلیارد تومان، بهزیستی ۳۳۶ میلیون تومان و بنیاد شهید نیز دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان منابع داشته‌اند که از این رقم کمیته امداد ۲۶ میلیارد تومان، بهزیستی ۷۰ میلیون تومان و بنیاد شهید ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی داشته‌اند.

دبیر شورای اشتغال استان اردبیل در پایان افزود: از محل اشتغال فراگیر نیز که سهم استان ۴۸۰ میلیارد تومان بوده ۱۲۰ میلیارد تومان از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است.

انتهای پیام/ایسنا