مدیرکل ارتباطات استان اردبیل خبر داد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: در سه سال اخیر بیش از سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال پروژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح استان سرمایه‌گذاری و اجرا شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بهروز رزمی

بهروز رزمی در دیدار با امام جمعه سرعین اظهار داشت:‌ در بازدید میدانی که به همراه فرماندار سرعین از برخی روستاهای شهرستان صورت گرفت، وضعیت ارتباطی روستاها مطلوب ارزیابی و مقرر شد در بررسی مجدد پوشش تلفن همراه در برخی نقاط، موارد احتمالی در طول برنامه زمانبندی مشخص مرتفع شود.

وی با اشاره به برنامه‌های دولت برای ایجاد شبکه ارتباطی مطمئن و قابل استفاده در مواقع بحرانی گفت: بر همین اساس پروژه ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور آغاز شده است که می‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات در مواقع بحرانی شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بیان کرد: شبکه ملی اطلاعات دارای سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متولی و مسئول ایجاد زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی این شبکه است.

رزمی تصریح کرد: این وزارت در زمینه لایه خدمات نیز اقداماتی را بر عهده دارد اما در خصوص لایه تولید محتوا، بخش عمده وظایف و مسئولیت‌ها بر عهده سایر دستگاه‌ها و ارگان‌هاست.

بهره‌مندی ۲۶ شهر استان از پوشش تلفن همراه 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از بهره‌مندی تمامی ۲۶ شهر استان اردبیل از پوشش تلفن همراه نسل سوم و چهارم خبر داد و گفت: در سه سال اخیر بیش از سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال پروژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح استان سرمایه‌گذاری و اجرا شد.

امام جمعه سرعین نیز در این دیدار با اشاره بر بهبود وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور در سال‌های اخیر اظهار کرد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان وزیر جوان دولت اقدامات مفیدی در این حوزه انجام داده که این اقدامات موثر و قابل تقدیر است.

حجت‌الاسلام اصغری در مورد انتقادات برخی افراد بدون اطلاعات کافی گفت: باید از این گونه انتقادات و اقدامات که زمینه‌ساز بروز اختلافات و سوء برداشت‌های مختلف در جامعه شده و مانع رشد و تعالی کشور است، پرهیز شود.

وی با بیان اینکه باید در کشور کارها ریشه‌ای حل شود، افزود: اصلاحات و تربیت لازم در هر زمینه‌ای باید از دوران کودکی انجام شود و ریشه مشکلات موجود در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی به دلیل عدم تربیت و آموزش صحیح افراد در گذشته است.

اصغری با اشاره به اهمیت و لزوم استفاده مثبت و موثر از فضای مجازی در کشور تصریح کرد: مشکلات موجود در استفاده صحیح از فضای مجازی نیز مربوط به نبود آموزش و فرهنگسازی استفاده درست از این امکانات موثر و مفید است.

انتهای پیام/تسنیم