سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی:

ولی ملکی با اشاره به این که ورود خودروهای فرسوده تنها به شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر مجاز است، گفت: در راستای ساماندهی بازار خودرو برنامه‌های قابل توجهی در دستور کار است و درصدد هستیم تا دلایل و ریشه‌های واردات خودروهای دست دوم به بازار خودرو را بررسی کنیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه هم‌اکنون هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از جمله گندم وجود ندارد.

ملکی اظهار داشت: نگرانی برای تامین کالاهای اساسی وجود ندارد و تدوین و پیاده‌سازی برنامه‌های وزارت صمت در امر تامین مایحتاج عمومی و تنظیم بازار در سطح کشور اولویت اساسی است و در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های اساسی و مدون در دستور کار قرار داده شود.

وی با اشاره به این که اقدامات لازم در امر تامین مواد اولیه و تحقق شعار سال جزو اولویت کاری است بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین اعتبارات لازم و همکاری مسئولان و بخش خصوصی و تخصیص ارز موردنیاز رونق تولید در گرو همکاری هیات دولت و بانک مرکزی گره‌گشای مشکلات پیش رو است که باید در این زمینه برنامه‌ریزی اساسی داشته باشیم.

ولی ملکی با اشاره به این که ورود خودروهای فرسوده تنها به شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر مجاز است، گفت: در راستای ساماندهی بازار خودرو برنامه‌های قابل توجهی در دستور کار است و درصدد هستیم تا دلایل و ریشه‌های واردات خودروهای دست دوم به بازار خودرو را بررسی و مشکلات و مزیت‌های آن را در نظر بگیریم.

نگرانی در زمینه تامین کالاهای اساسی جایز نیست

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه هم‌اکنون هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از جمله گندم وجود ندارد و علی‌رغم این که در تامین برخی کالاها با کمبود روبه‌رو هستیم ولی این موارد مشکل محسوب نمی‌شود و اقدامات لازم در راستای حل این مشکلات در دستور کار است.

ملکی با اشاره به این که ورود خودروهای فرسوده تنها به شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر مجاز است تصریح کرد: در راستای ساماندهی بازار خودرو برنامه‌های قابل توجهی در دستور کار است و درصدد هستیم تا دلایل و ریشه‌های واردات خودروهای دست دوم به بازار خودرو را بررسی و مشکلات و مزیت‌های آن را در نظر بگیریم.

وی بیان کرد: علی‌رغم این که این مسئله سبب متعادل شدن بازار خودرو می‌شود اما به دلیل محدود بودن منابع ارزی، تمایل چندانی به این کار وجود ندارد و به همین دلیل مسئولان به دلیل برنگشتن بخش قابل توجهی از ارز ناشی از صادرات یا واردات کالاهای غیرضرور مثل خودرو موافق اجرایی شدن این پیشنهادات نیستند.

انتهای پیام/تسنیم