مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه یک سوم روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان اردبیل در معرض خطر سیلاب هستند، گفت: از هزار و  ۲۹ روستای بالای ۲۰ خانوار تعداد ۴۳۵ روستا نیازمند برنامه‌های پیشگیرانه و مقابله با سیلاب و ایمن‌سازی هستند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 فرهاد سبحانی در نشست با فرماندار خلخال و در بررسی مشکلات و طرح‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خلخال اظهار کرد: با توجه به بحران سیلاب در استان‌های کشور و ارزیابی‌های انجام شده در خصوص روستا‌های استان اردبیل یک سوم روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان در معرض خطر سیلاب هستند.
وی افزود: از هزار و  ۲۹ روستای بالای ۲۰ خانوار تعداد ۴۳۵ روستا نیازمند برنامه‌های پیشگیرانه و مقابله با سیلاب و ایمن‌سازی هستند.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با اشاره به ساختمان در دست احداث بنیاد مسکن شهرستان خلخال در بلوار مصطفی خمینی (ره) شهر خلخال بیان کرد: این ساختمان با پیشرفت فیزیکی خود از محل اعتبارات بنیاد مسکن استان در حال انجام است و تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
سیل
سبحانی با اشاره به وضعیت آسفالت در روستا‌های شهرستان خلخال گفت: امسال نیز ۷ روستا در شهرستان خلخال از محل اعتبارات بنیاد مسکن استان و اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خلخال به متراژ ۶۰ هزار مترمربع آسفالت خواهد شد.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل، اعتبارات کل بنیاد مسکن استان در سال ۱۳۹۸ را ۳ میلیارد عنوان کرد و گفت: ۸۵۰ میلیون تومان از این اعتبارات به شهرستان خلخال اختصاص یافته است.
سبحانی با اشاره به محرومیت شهرستان گرمی و شهرستان خلخال گفت: تلاش می‌شود تا با پیگیری جدی تخصیص اعتبارات بیشتر چهره محرومیت از روستا‌های شهرستان خلخال زوده شود.
فریدون بابایی، فرماندار خلخال نیز در این جلسه با اشاره به روستا‌های مورستان، آقبلاغ، گلستان علیا و سفلا و روستای لرد و برخی از روستا‌ها درکنار دست رودخانه‌های شهرستان خلخال افزود: این روستا‌ها به شدت در معرض بحران سیلاب هستند و نیازمند یک بازنگری اساسی، برای مقابله سیلاب در این روستا‌ها هستیم.

انتهای پیام/فارس