مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان استان اردبیل:

مجید محمد غریبانی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۸ هزار نفر از اهالی استان اردبیل برای اهدای عضو در صورت ابتلا به مرگ مغزی اعلام آمادگی کردند، گفت: برای ۱۲ هزار نفر کارت اهدای عضو صادر شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اهدا عضو
مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان استان اردبیل اظهار کرد: از این تعداد برای ۱۲ هزار نفر کارت اهدای عضو صادر شده و صدور کارت برای ۶ هزار نفر نیز در مرحله مقدماتی است.
وی با بیان اینکه انجمن اهدای عضو ایرانیان در کمتر از یک سال فعالیت خود در این استان اقدامات مناسب فرهنگی و آموزشی را اجرا کرده است، خاطرنشان کرد: ما با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و پشتیبانی انجمن موفق شدیم در یک کار تشکیلاتی و منسجم امر اهدای عضو را به صورت یک حرکت خداپسندانه مورد توجه و دقت نظر قرار دهیم.
مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان استان اردبیل یادآور شد: دو سال پیاپی استان اردبیل در شناسایی بیماران مرگ مغزی برای اهدای عضو در کشور جزو استان‌های ممتاز و برتر کشور بوده و از لحاظ تعداد اهدای عضو به عنوان یک شاخص مهم در ایثار یک استان رتبه هشتم کشور را داریم
جراحی -عمل-اهدای عضو
ثبت ۵ اهدای عضو در استان اردبیل
غریبانی به فعالیت‌های گسترده فرهنگی، علمی، آموزشی و تخصصی این انجمن برای ارتقای آگاهی مردم و خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: در دو ماه اول امسال پنج مورد اهدای عضو  در استان اردبیل به ثبت رسیده در حالی که در مدت مشابه سال قبل این تعداد کمتر از دو مورد بوده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸۰ نفر با اهدای عضو زمینه نجات دیگران را فراهم کردند، تصریح کرد: ما در سالجاری جشن نفس برگزار نخواهیم کرد و در سال آینده با توجه به افزایش تعداد ثبت نام کنندگان برای اهدای عضو جشن نفس برگزار خواهد شد.
مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان استان اردبیل افزود: امسال عمده تمرکز ما جلب و جذب نظر هموطنان برای عضویت در انجمن و دریافت کارت اهدای عضو است و در کنار آن با برگزاری همایش‌های فرهنگی و همچنین اعطای نشان عالی انجمن ایرانیان سعی داریم تا آنها را به عنوان سفیران اهدای عضو معرفی کنیم.

انتهای پیام/ایسنا