استاندار اردبیل خبر داد

اکبر بهنام جو با بیان اینکه مطالعات راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد نیز انجام شده و به زودی اقدامات اتصال خط آهن جمهوری آذربایجان به پارس‌آباد نیز عملیاتی می‌شود، گفت: ۲۳۶ میلیارد تومان اعتبار جاری و عمرانی اردبیل بین شهرستان‌های استان توزیع شد که این اعتبار نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد افزایش یافته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام‌جو اظهار کرد: سفر رئیس جمهور به استان اردبیل فرصت مناسبی برای جذب اعتبارات است و مدیران استان قبل از سفر ریاست جمهوری به استان باید رایزنی‌های لازم را با وزارتخانه‌های مربوطه در زمینه جذب اعتبارات انجام دهند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهوری تابستان امسال به استان اردبیل سفر خواهد کرد، گفت: ما شاهد افزایش ۴۰ درصدی بودجه‌های استانی هستیم و با لحاظ شدن ردیف اعتباری برای راه‌ها، اعتبار این محل از ۱۲ میلیارد تومان به ۱۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: در حال حاضر ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه چهارخطه در استان وجود دارد و این در حالی است که امسال ۶۰ کیلومتر دیگر به این میزان افزوده می شود.

راه آهن

بهنام‌جو تصریح کرد: برخی پروژه‌های شاخص استان از جمله راه‌آهن اردبیل در سال گذشته و امسال از اعتبار مناسبی بهره‌مند شده به طوری که اعتبار این پروژه از ۱۰۱ میلیارد تومان در سال گذشته به ۱۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ رسیده است.

وی گفت: مطالعات راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد نیز انجام شده و به زودی اقدامات اتصال خط آهن جمهوری آذربایجان به پارس‌آباد نیز عملیاتی می‌شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اجرای پروژه‌های مهم در شهرستان‌های استان از جمله کامیون‌سازی مشگین‌شهر و احداث شهرک‌های گلخانه‌ای در پارس‌آباد اظهار کرد: راه‌اندازی این طرح‌ها برای کل استان نتیجه مثبتی به دنبال خواهد داشت.

بهنام‌جو با اشاره به توزیع ۲۳۶ میلیارد تومان اعتبار جاری و عمرانی بین ۱۱ شهرستان استان اردبیل خواستار دقت در استفاده از این اعتبار در محل‌های مناسب و به ویژه زیرساخت‌های اشتغال شد و افزود: این اعتبار نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/تسنیم