رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: از اول ماه مبارک رمضان تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم زولبیا و بامیه فاسد تهیه شده با روغن فاسد ،تاریخ مصرف گذشته و روغن سوخته کشف ، ضبط و معدوم شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بامیه

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: از اول ماه مبارک رمضان تاکنون ۲ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم زولبیا و بامیه فاسد تهیه شده با روغن فاسد ،تاریخ مصرف گذشته و روغن سوخته کشف ، ضبط و معدوم شده است.

دکتر علی اکبر شکارچی از افزایش شدت بازرسی و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی فاسد شدنی در ماه مبارک رمضان امسال خبر داد و افزود: برغم هشدارهای داده شده به قنادی‌ها و اماکن تهیه زولبیا و بامیه مبنی بر پرهیز از استفاده از روغن سوخته برای تهیه این شیرینی پر مصرف در ماه رمضان، برخی از تهیه کنندگان این شیرینی همچنان به هشدارهای بهداشتی بی توجه هستند.

وی از تشکیل ۳۳ پرونده تخلفات بهداشتی در طول این ماه از سوی مأموران مهندسی بهداشت محیط خلخال خبر داد و گفت: متخلفان پس از تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی و یا محاکم قضایی معرفی شدند.

وی به انجام ۷۵۴ مورد بازرسی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی فاسد شدنی، ۱۷۰ مورد بازرسی رستوران ها، غذاپزی ها و اماکن اقامتی رفاهی بین راهی اشاره کرد و اظهار داشت: ماموران مهندسی بهداشت محیط ۹۵۰ مورد سنجش میزان فساد مواد غذایی را با استفاده از امکانات جدید پرتابل در محل بازدید انجام داده و ۵۸۰ مورد نیز از وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان کلرسنجی کردند.

او با بیان اینکه در فروردین امسال نیز هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از بازار خلخال جمع آوری و معدوم شد، گفت: با تامین امکانات پرتابل و دیجیتال فساد سنجی مواد غذایی از این پس دیگر نیازی به نمونه برداری از این مواد و ارسال آن به ازمایشگاه های مرکز استان نبوده و از این لحاظ کار سنجش مواد غذایی فاسد شدنی در مراکر تهیه و توزیع این اقلام سریع تر شده است.

 

جریمه- پلمپ

 

دکتر شکارچی با انتقاد از بی توجهی به برخی مسائل بسیار مهم بهداشتی از جمله تعیین تکلیف پسماند زباله های شهر خلخال، جمع آوری سگ های ولگرد از معابر عمومی شهرداری و رها سازی فاضلاب های خانگی در مناطق فاقد شبکه فاضلاب شهری، افزود: این موارد به عنوان تهدید جدید علیه بهداشت عمومی بارها در جلسات شورای سلامت و امنیت غذایی طرح شده ولی مشکلات بهداشتی یاد شده همچنان به قوت خود باقی بوده و بهداشت عمومی را تهدید می کند.

انتهای پیام/ایرنا