مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل خبر داد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: بیش از ۷۰ میهمان خارجی و ۲۵۰ میهمان داخلی در اجلاس اکو که با محوریت گردشگری سلامت در اردبیل برگزار خواهد شد، حضور خواهند یافت


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

نادر فلاحی
نادر فلاحی بیان کرد: بیش از ۷۰ میهمان خارجی و ۲۵۰ میهمان داخلی در اجلاس اکو  که با محوریت گردشگری سلامت در اردبیل برگزار خواهد شد، حضور خواهند یافت.
وی با اشاره به اینکه نمایندگان ۱۵ کشور در این اجلاس حضور خواهند یافت، گفت: اسکان میهمانان در هتل های لاله، رویال و پدرام شهر سرعین خواهد بود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید بر اینکه ۸ بسته ویژه سرمایه گذاری برای ارایه به سرمایه گذاران آماده شده است، ادامه داد: حضور در نمایشگاه گردشگری سلامت و برپایی نمایشگاه صنایع دستی از جمله دیگر برنامه های ما در این اجلاس خواهد بود.
فلاحی اضافه کرد: این اجلاس در محل دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد که در آن وزرا، سفرا و رووسای اتاق بازرگانی کشورهای عضور حضور خواهند یافت.
وی افزود: همچنین در این اجلاس و نمایشگاه نمایندگانی از بیمارستان های ممتاز کشور در حوزه سلامت از تهران، شیراز، تبریز و ارومیه حضور خواهند یافت و آخرین یافته های خود را در این حوزه به نمایش خواهند گذاشت.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تاکید کرد: برگزاری بازی های بومی و محلی، آداب و رسوم استان، غذاهای محلی و برپایی آلاچیق از دیگر برنامه های اداره کل میراث فرهنگی استان در این اجلاس است.
مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل خبر داد.
رونمایی از چندین طرح ویژه سرمایه گذاری در اجلاس اکو
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: از چندین طرح ویژه سرمایه گذاری در اجلاس اکو رونمایی خواهد شد.
فلاحی بیان داشت: از چندین طرح ویژه سرمایه گذاری با موضوعات گردشگری سلامت و با محوریت آبدرمانی ها در اجلاس اکو رونمایی خواهد شد.
وی افزود: برخی از سرمایه گذاران برای ایجاد آبدرمانی های مدرن و برخی دیگر برای توسعه آبدرمانی های فعلی طرح ها و ایده هایی جدیدی ارایه کردند که چندین مورد آنها در اجلاس اکو بررسی خواهد شد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: وجود آبدرمانی های مدرن به همراه پزشکان مجرب و همچنین وجود مراکز اقامتی متعدد و واحدهای تفریحی و توریستی با غذاهای ارگانیک جزء مزیت های نسبی استان است.
فلاحی با اشاره به اینکه استان اردبیل از قابلیت های ویژه ای برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری سلامت برخوردار است، ادامه داد: وجود آبدرمانی های متعدد در دامنه کوه سبلان و پزشکان دوره دیده و متخصص و همچنین هم مرز بودن اردبیل با کشور جمهوری آذربایجان این ظرفیت را دوچندان کرده است.
وی اضافه کرد: مرز ۳۸۰ کیلومتری با جمهوری آذربایجان و تردد بیش از یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر در سال که ۳۰ درصد آنها برای دریافت خدمات سلامت وارد استان می شوند از جمله جاذبه های اصلی استان برای جذب سرمایه گذار در این حوزه است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل یادآور شد: داشتن آب و هوای معتدل و طبیعت بکر استان نیز می تواد جاذبه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری تندرستی و ایجاد دهگده های سلامت در استان باشد.
وی گفت: در این راستا استان اردبیل به عنوان پایلوت اجرای طرح های طبیعت گردی و ایجاد دهگده های سلامت در کشور معرفی خواهد شد.

انتهای پیام/