عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این که ۸۰ درصد قطعات یدکی خودروها وارداتی است ممانعت ورود این قطعات به داخل کشور به یک معضل اساسی تبدیل شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ولی ملکی  اظهار داشت: با توجه به این که ۸۰ درصد قطعات یدکی خودروها وارداتی است ممانعت ورود این قطعات به داخل کشور به یک معضل اساسی تبدیل شده است و این مسئله سبب عدم ارائه خدمات پس از فروش و بروز مشکلات بسیار در این زمینه خواهد شد.
وی بیان کرد: مشکلات صاحبان خودروهای خارجی نیز به دلیل کمبود قطعات یک معضل دیگر محسوب می‌شود که تحریم‌ها سبب تشدید این مشکلات شده و امید می‌رود با اتخاذ تصمیمات مناسب در این زمینه در راستای رفع کمبود قطعات یدکی هر چه سریع‌تر اقدام قابل قبولی انجام داده شود.
 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌فروش خودروهای خارجی شرکت‌های داخلی نیز از سوی دیگر معضل دیگری است که امید می‌رود در این زمینه نیز با توجه به اهمیت مسئله و رفع نیازهای مردم برنامه‌های مناسبی تدوین شود و در سالی که مزین به رونق تولید است برنامه‌ریزی مناسبی انجام داده شود.
ملکی تصریح کرد: اهمیت به بومی‌سازی تولید خودرو سبب رفع بسیاری از مشکلات در این زمینه خواهد شد و با توجه به سیاست‌های غلط برخی کشورها برای ممانعت از ورود قطعات خودرو اگر بتوانیم در تولید قطعات در داخل کشور به صورت قاطعانه وارد عمل شویم بدون شک خروجی مورد انتظار را به دست می‌آوریم.
وی بیان کرد: انتظار می‌رود شرکت‌های خودروساز در راستای ارتقای تولیدات خود پیشگام عمل کرده و در این زمینه کیفیت را اصل کار خود قرار دهند تا رغبت خریداران نیز به سمت خرید خودروهای داخلی منعطف شود و شاهد دستیابی به اهداف خود در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری باشیم.
ا

انتهای پیام/تسنیم