فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت : استان اردبیل در حفاظت از اراضی ملی و مبارزه با زمین خواری استان موفق و پیشرو است که تعامل با همه دستگاههای انتظامی و قضایی جلوی تصرف و تعرض به اراضی ملی گرفته شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تهران به بهشت زمین خواران مشهور است که با اجرای احکام قضایی و قلع و قمع ی که انجام می شود این شهر را به جهنم زمین خواران تبدیل می کنیم
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه وشهرسازی استان اردبیل سرهنگ پاسدار جواد خردمند در جلسه حفاظت از اراضی تحت پوشش اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد با تلاشی که مدیر تعامل گرا و انقلابی راه و شهرسازی استان اردبیل با همراهی مسئولان قضایی، انتظامی و یگان حفاظت دارند سعی در پیشگیری و همچنین برخورد قاطع با زمین خوارانی است که پیش از این سعی در سوء استفاده از اراضی ملی را داشته اند.
وی گفت: زمین خواری جرم پیچیده ای است که ما در سطح ملی و استانها بدون اغماض و گذشت با مسببان آن برخورد می کنیم و اجازه نمی دهیم عده ای سود جو و فرصت طلب اراضی ملی را به تاراج ببرند.
خردمند افزود: در سطح کشور با دستور قاطع دادستان کشور برخورد قاطع با زمین خواران شروع شده و ما حتی برخی از استانها نظیر ایلام و کردستان سعی کردیم تا شعبات ویژه ی مبارزه با زمین خواری را راه اندازی کنیم
وی منویات مقام معظم رهبری را در کنار تاکید دولت در برخورد جدی با زمین خواران و متعرضین به اراضی ملی یادآور شد و گفت: خط قرمز ما در همه استانها مبارزه قاطع با زمین خواران است و سود جویان به یاد داشته باشند که با قلع و قمع ساخت و سازهای غیر قانونی مواجه خواهند شد.
سرهنگ خردمند بیان کرد: ما بدون مسامحه و شوخی برخورد قاطع با زمین خواران خواهیم داشت که در این باب استان اردبیل پیشرو در بحث مبارزه با این پدیده نا مبارک است وی به دو حرکت خوب این استان در مبارزه با زمین خواری اشاره کرد و گفت: آزاد سازی۱۰۰ هکتار از اراضی محدوده راه آهن اردبیل و رفع تصرف ۳۸ هکتار در پارس آباد از جمله اقدامات شاخص یگان حفاظت استان اردبیل است که در سطح ملی نیز مشهور و مطرح است.
خردمند در ادامه خاطر نشان کرد: با یک عزم ملی و روحیه جهادی باید به نفع مردم حرکت کنیم تا اجازه ساخت و سازها ی غیر قانونی را در اراضی ملی ندهیم.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ضرورت راه اندازی سامانه چهار شماره ای یگان حفاظت را در سطح کشور و در دریافت گزارشهای مردمی یادآور شد و گفت: ما تا کنون۱۰ هزار مورد گزارش مردمی در مورد زمین خواری دریافت کردیم و به سرعت این گزارش ها مورد رصد و کنترل قرار گرفته است.
این مقام مسئول اظهارکرد: نیروهای ما به سیستم جی پی اس و همچنین تبلت های مجهز به سامانه رصد تجهیز شده و در تلاش هستیم اتاق مانیتورینگ را به صورت متمرکز در تهران راه اندازی کنیم تا گشت ها و نیروی های حفاظت ما در هر مرحله از عملیات مورد کنترل و رصد قرار گیرند.
وی در ادامه به رفع تصرف ده هکتار اراضی ملی در دماوند و تخریب ویلا سازیها در این منطقه اشاره کرد و گفت: عده ای سود جو با بریدن درختان سیب و تخریب باغات در این منطقه اقدام به ویلا سازی کردند که ارزش آن بیش از ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان بوده که یک شبه همه آنها را تخریب کردیم.
سرهنگ خردمند بیان کرد: در منطقه سولقان نیز چنین تصرف ارضی ملی رخ داده بود به طوری که با قطعی شدن احکام تخریب ۶۰ باب ویلا در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است:
وی د ضمن رونمایی از بروشور آگاه سازی عمومی مقابله قاطع با هر گونه جرایم تصرف و تعرض به اراضی دولتی و بیت المال از هموطنان خواست تا در خرید زمین و ویلا از ادارات راه وشهرسازی استانها کسب اطلاع کنند تا در دام افراد سود جو و زمین خوار گرفتار نشوند.استان اردبیل پیشرو و موفق در حفاظت از اراضی ملی در سطح کشور است .

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گفت : استان اردبیل در حفاظت از اراضی ملی و مبارزه با زمین خواری استان موفق و پیشرو است که با حمایت مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل و تعامل با همه دستگاههای انتظامی و قضایی جلوی تصرف و تعرض به اراضی ملی گرفته شده است .
به گزارش ساوالان خبر،  سرهنگ پاسدار جواد خردمند در سفر به استان اردبیل اظهار کرد : در بازدیدی که ازشهرستانهای مشگین شهر و اردبیل داشتیم وضعیت حفاظت از اراضی ملی را مطلوب ارزیابی کردیم که این مطلوبیت جز با تعامل اداره کل راه و شهرسازی استان ، یگان حفاظت و مجموعه قضایی و انتظامی بدست نمی آید . وی خاطر نشان کرد استان اردبیل با این عملکرد بی نظیر الگویی برای سایر استانها است که قطعا” در ادامه نیز با حمایت های مدیرکل مقتدر راه و شهرسازی استان و مجموعه انتظامی و قضایی مبارزه با زمین خواران در اولویت برنامه ریزی ها قرار گرفته است .
خردمند از اهالی استان اردبیل خواست تا در زمان خرید زمین و یا مستحدثات نسبت به استعلام از اداره کل راه و شهرسازی استان اقدام کرده تا اراضی متعلق به جهاد کشاورزی ، منابع طبیعی ، راه و شهرسازی و سایر ارگانها را خریداری نکنند .
وی افزود : با تدابیر مسئولان کشوری و همراهی وزیر راه و شهرسازی قرار است سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی راه اندازی شود .

انتهای پیام/