رئیس اتاق بازرگانی اردبیل

حسین پیرمؤذن بیان کرد: در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل در استان اردبیل عدم تعریف پکیج‌های سرمایه‌گذاری است، به نوعی که حتی در کنفرانس‌های بین‌المللی برگزار شده در استان اردبیل پکیج‌های سرمایه‌گذاری تعریف شده نبود و از همین رو نمی‌توانیم سرمایه‌گذاران را به صورت کامل جذب کنیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسین پیرموذن

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل  در خصوص نیاز استان برای احداث هتل ۵ ستاره، افزود: یکی از نیازهای استان اردبیل هتل ۵ ستاره و در خور شأن استان بوده و متأسفانه تمام وعده‌ها برای احداث هتل روی کاغذ مانده و همچنان شاهد عدم حضور هتل بین‌المللی در اردبیل هستیم.
احداث هتل ۵ ستاره در گیر و دار بروکراسی‌های اداری

احداث هتل پنج ستاره در یکی از مناطق شهر اردبیل نزدیک به سه سال است که درگیر بروکراسی های اداری بوده و تا به امروز نتوانسته به سرانجام برسد.

احداث هتل ۵ ستاره در گیر و دار بروکراسی‌های اداری

خبرگزاری فارس-اردبیل/سرویس اقتصادی: پنجمین جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال استان اردبیل بعد از ظهر امروز با هدف بررسی سه پرونده سرمایه‌گذاری در سالن جلسات دادگستری کل استان اردبیل برگزار شد که یکی از پرونده‌های موجود در خصوص احداث هتل بین‌المللی در اردبیل بود و در خصوص رسیدگی به موضوعات این پرونده تعداد ۷ دستگاه‌ اجرایی دعوت شده بودند.

بهانه‌جویی‌های مختلف و سنگ‌اندازی بر سر راه ساخت این هتل توسط برخی ادارات، احداث این هتل را نزدیک به سه سال به تأخیر انداخته‌ است.

در حالی‌که استان اردبیل با دارا بودن نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت واقع در شمال غربی کشور ایران، دارای آب و هوای بسیار مطلوب بوده و پتانسیل‌های بسیار زیادی در حوزه گردشگری اعم از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و همچنین رشته کوه سبلان به عنوان یکی از نعمت‌های بی‌نظیر در این محدوده سبب حضور خیل عظیم گردشگران در این استان شده اما این استان فاقد یک هتل بین‌المللی در خور شأن نام استان بوده است، از همین رو سنگ‌اندازی دستگاه‌های اجرایی بر سر راه احداث این هتل بسیار سؤال برانگیز است؟!

به گفته مسؤولان استانی یکی از محورهای مهم توسعه استان اردبیل حوزه گردشگری بوده و این بخش نیز نیازمند وجود هتل‌ها و مراکز اقامتی مناسب است عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی با احداث هتل بین‌المللی در اردبیل نیاز به بررسی بیشتر دارد.

این درحالی است‌که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور در سایر استان‌ها تلاش بر جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای افزایش توان تولید داخلی و جلوگیری از خروج ارز از کشور افزایش یافته و یکی از اقدامات مؤثر در حوزه گردشگری که در برخی از استان‌ها انجام می‌گیرد، حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران و تغییر کاربری زمین برای احداث هتل در کمترین زمان ممکن است و عملکرد مسئؤولان اردبیل و بهانه‌جویی‌های بی‌مورد آن‌ها برای احداث هتل بسیار جالب توجه است.

بررسی سه پرونده سرمایه‌گذاری در پنجمین جلسه کمیته قضایی

یوسف خدادادی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل در این جلسه گفت: استان اردبیل با توجه به پتانسیل‌های موجود در این استان نیازمند احداث هتل ۵ ستاره و بین‌المللی بوده و از همین رو باید تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات سرمایه‌گذار این طرح انجام دهیم.

وی افزود: از آنجایی‌که کاربری زمین اختصاص یافته برای احداث هتل کاربری آموزشی داشته و آموزش و پرورش نیز یکی از ارکان مهم جامعه است از همین رو باید در تصمیمات اتخاذ شده منافع هر دو حوزه مورد نظر باشد.

خدادادی بیان کرد: با توجه به توضیحات سرمایه گذار طرح و مسؤولان دستگاه‌های ذیربط تصمیم بر این شد تا برای رفع مشکلات این سرمایه‌‌گذار و سایر واحدهای تولیدی و صنعتی مصوبات عملی و راهگشا تصویب شود.

وی تصریح کرد: در پنجمین جلسه کمیته اجرایی حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان اردبیل مشکلات ۳ واحد تولیدی و سرمایه‌ گذاری مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات مقتضی در راستای رفع مشکلات این واحدها اتخاذ شد و یکی از پرونده‌ها مربوط به اعمال بخشودگی قانونی مطالبات تأمین اجتماعی از واحد تولیدی قالیبافی و دیگری نیز در خصوص تسریع در صدور موافقت اصولی طرح ایجاد کارگاه تولیدی برای اشتغال افرادی که موفق به ترک اعتیاد شده‌اند بود.

بلاتکلیفی هتل بین‌المللی در اردبیل از سال ۹۵

داور سراج ابراهیمی سرمایه‌گذار هتل بین‌المللی در اردبیل با اشاره به اینکه از سال ۹۵ عملیات اجرای این طرح را با خرید زمین در یکی از مناطق اردبیل آغاز کرده است، گفت: طبق وعده مسؤولان استان اردبیل طراحی ساخت هتل بین‌المللی را انجام داده و تمامی اقدامات اولیه را پیش بردیم و در تیرماه ۹۶ موافقت اصولی را جهت احداث این هتل دریافت نمودیم اما با گذشت سه سال از تصمیم برای سرمایه گذاری در اردبیل با مشکلاتی همچون تغییر کاربری زمین مواجه شده‌ایم.

وی افزود: این هتل از بابت ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌تواند جزء ۵ هتل برتر ایران باشد که نزدیک به سه سال است که تغییر کاربری زمین در این استان با مشکل مواجه شده و پروژه راکد مانده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به‌عنوان یکی از دستگاه‌های ذی‌ربط و مسؤول در خصوص این پرونده گفت: زمین اختصاص یافته برای احداث این هتل کاربری آموزشی داشته و در حال حاضر در محدوده‌ای که این هتل جهت احداث در آن قرار دارد شش مدرسه وجود دارد که به‌صورت دو نوبته هستند و از همین رو در این محدوده نیاز به فضای آموزشی و ساختمان جدید برای احداث مدرسه مورد نیاز است.

***گزارش: مهران عقلمند***

انتهای پیام/فارس