مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: عید سعید قربان بهترین فرصت برای رهایی از هوای نفسانی و تقرب به خداوند است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حجت السلام مهدی ستوده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل، اظهار کرد: دهه اول ماه ذی الحجه دهه بارش رحمت الهی بر بندگان خاص و مومن است و بر خواندن نماز این دهه تاکید فراوانی شده چرا که خیر و برکت زیادی در بپا داشتن این نماز مستحبی وجود دارد.

وی با تاکید بر اهمیت ویژه عید سعید قربان گفت: عید سعید قربان عید رهایی از هوای نفسانی و تقرب به خداوند است و مومنان با قربانی کردن به مبارزه نفس می‌روند.

حجت السلام ستوده تصریح کرد: در این روز انسان باید به خود بنگرد و همزمان با کشتن قربانی نفس و طمع خود را از بین ببرد و کمک به فقرا مهم‌ترین رکن عید قربان تلقی می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به اعمال عید قربان، عنوان کرد: دعا و عبادت و راز و نیاز با پروردگار متعال در این روز تاکید شده و این روز بهترین فرصت برای رهایی از هوای نفس و تقرب به پروردگار متعال است.

توزیع گوشت نذری

خانواده‌ها در این روز کمک حال فقرا باشند

وی افزود: مومنان لازم است در عید قربان علاوه بر خانواده خود، کمک حال تهی دستان و فقرا باشند، هرکس به وسع توان خود می‌تواند در راه خداوند انفاق کند و عوض آن را چندین برابر از سوی حق تعالی دریافت کند.

ستوده گفت: عید قربان و قربانی کردن صرفا برای حاجیانی که در سرزمین الهی حضور دارند، واجب است و برای دیگران واجب نیست. دراصل فلسفه عید قربان، به مسلخ بردن شهوات نفسانی است که باید آن را به قربانگاه ببریم و در پیشگاه معبود آن را از بین ببریم.

انتهای پیام/فارس