در پی سنگ‌اندازی در راه تولید محصولات صنایع غذایی "گل‌بن سام" اردبیل؛

بوذری می گوید: مسوولان مربوطه در استان اردبیل که اگر سال، سال حمایت از تولید ملی و داخلی است پس علت این کارشنکی ها چیست؟


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی “گل‌بن سام” گفت: سنگ‌اندازی و مانع‌تراشی بی مورد برخی دستگاه های اجرایی مربوطه در راه تداوم تولید محصولات این شرکت در سال حمایت از تولید ملی، کام شرکتی را که سال هاست کام خانواده ها را با تولیدات خود شیرین می کند، تلخ کرد.

سابقه ۱۲ ساله شرکت به فنا می رود

بهروز بوذری مدیرعامل اولین و بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده کیک و شکلات در استان اردبیل با بیان این مطلب، سابقه ۱۲ ساله شرکت صنایع غذایی “گل‌بن سام” را یادآور شد و افزود: این شرکت از سال ۱۳۸۷ برای اولین بار در سطح استان اردبیل فعالیت خود را در زمینه تولید ویفر، کیک و شکلات با نام تجاری سیزون، ارکیا و … با ظرفیت اشتغال اولیه ۲۵ نفر و ظرفیت اسمی تولید یک هزار و ۴۶۰ تن در محل شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل آغاز کرد و حتی ظرفیت تولید خود را در سایه تلاش کلیه عوامل و کارگران کارخانه به بالای ۲ هزار و ۴۰۰ تن رسانید.

کارخانه راکد را فعال کردیم

او خاطرنشان کرد: “گل‌بن سام” یک کارخانه راکد بود که با برنامه‌ریزی دقیق و سرمایه‌گذاری کاملا شخصی و بدون هیچ گونه دریافت تسهیلات از بخش دولتی، تحویل گرفته و از سال ۹۱ فعال کردم به گونه‌ای که صرفا در سال ۹۷ مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای رونق هرچه بیشتر فعالیت این شرکت سرمایه گذاری انجام داده‌ایم.

مسئولان به وعده های خود عمل کنند

بوذری با اذعان به اینکه شرکت گل‌بن سام به لحاظ یک سری مشکلات مربوط به معوقات وام مربوط به مدیریت دوره قبلی، تنها راه چاره برون رفت از این مشکلات را در توسعه فعالیت و تولیدات این شرکت می بیند، افزود: متاسفانه برخی مسوولان دستگاه های مربوطه در استان اردبیل به‌رغم تاکیدات مقامات عالی کشور مبنی بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی، وعده کمک تسهیلاتی داده‌اند اما تا کنون هیچ کدام از این وعده ها عملی نشده است.

این تولیدکننده با اشاره به دریافت استانداردهای جهانی و نشان حلال محصولات تولیدی شرکت گل‌بن سام به عنوان اولین و تنها تولید کننده کیک و ویفر شکلاتی در استان اردبیل و بازار مناسب داخلی و خارجی محصولات آن، از خلف وعده مسوولان استان در ارتباط با عدم ارسال پرونده این شرکت به ستاد تسهیل گلایه کرد و گفت: ما امروز صرفا به خاطر سررسیدهای وصول نشده وام سال ۸۷ در مدیریت قبلی شرکت، به‌رغم همه مزیت ها و موفقیت های خود با این نامهربانی ها و بی توجهی مسوولان مربوطه مواجه می شویم.

 

تعطیلی کارخانه صنعتی

 

حاضریم ظرفیت اشتغال را به ۵۰ نفر برسانیم

بوذری با طرح این سوال از مسوولان مربوطه در استان اردبیل که اگر سال، سال حمایت از تولید ملی و داخلی است پس علت این کارشکنی ها چیست، افزود: از سوی دیگر و در کنار همه مشکلات یاد شده چرا اداره تعزیرات حکومتی صرفا با یک گزارش علیه شرکت گل‌بن سام پرونده ای را به جریان می اندازد.

این سرمایه گذار وظیفه ستاد تسهیل را ایجاد سهولت در امر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خواند و تاکید کرد: در صورت ورود پرونده شرکت گل‌بن سام به ستاد تسهیل، ظرفیت اشتغال زایی این واحد حدود دو برابر شده و به ۵۰ نفر خواهد رسید.

شرکت در چنین شرایطی نیاز به حمایت دارد

مدیرعامل شرکت گل‌بن سام اثرات سوء تورم موجود در جامعه بر روند کارهای تولیدی این شرکت را یادآور شد و گفت: شرکت ما در چنین شرایطی نیاز جدی به حمایت و دریافت تسهیلات داشته تا بتواند در شرایط موجود ضمن افزایش ظرفیت اشتغال، چرخه تولید را هم حفظ نماید.

بوذری همچنین با خواندن چند بیت شعر با مضمون ” کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من، چون نخارد پشت من این ناخن انگشت من؛ بشکند… بشکند این دست من با ناخن و انگشت من”، افزود: حتی اگر تحریم را کنار بگذاریم، تحریم داخل استانی و برخورد سلیقه‌ای برخی مسئولان بسیار شکننده‌تر و خانمان‌سوزتر از تحریم های دول خارجی است.

وی در پایان این گفت و گو با اشاره به تغییرات شتابان صورت گرفته در مدیریت شهرک های صنعتی، مشکلات عدیده پیش آمده حاصل از این تغییرات در این شهرک از جمله وضعیت نامناسب معابر، وضعیت روشنایی و غیره را یادآور شد و گفت: امیدواریم دستگاه های مربوطه در جهت رفع این مشکلات تلاش بیشتری داشته باشند.

خبرنگار: فرزاد تقی زاده


اردبیل، شرکت صنایع غذایی گل‌بن سام، کارخانه کیک، تعطیلی کارخانه های تولیدی

انتهای پیام/