پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۱:۴۴
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ :: ۱۲:۵۵

برق رسانی به ۱۷ روستای استان اردبیل

حسن محمدی گفت: علیرغم تمامی تنگناها در سال گذشته برای ۱۷ روستا برق رسانی صورت گرفته و شاهد مهاجرت معکوس به روستاها هستیم.

حسن محمدی

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل افزود : احداث پست ۲۳۰ کیلو ولت خلخال درحال اتمام می باشد و پست ۶۳ کیلو ولت بیله سوار به اتمام رسیده و در هفته دولت افتتاح خواهد شد ضمن اینکه پست ۲۳۰ کیلو ولت مشکین شهر هم تصویب و محل احداث آن جانمایی گردیده است .

محمدی تاکید کرد : احداث پست مرکزی اردبیل هم جهت ظرفیت سازی و تامین برق مطمئن هسته مرکزی شهر در حال احداث است و با توجه به اینکه در بافت های فرسوده با عملیات نو سازی هر واحد تبدیل به ۵ یا۶ واحد می شود نیاز به افزایش ظرفیت کاملا محسوس بوده و پست مرکزی اردبیل در راستای همین نیاز ها در حال احداث است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در رابطه با بحث کمبود کنتور برق و مشکلات پیرامون گفت: در سال گذشته به دلیل نوسانات قیمت کنتور و چالشهای اقتصادی ، با مشکلاتی رو به رو شده بودیم که به لطف خدا و تلاش های شبانه روزی مسئولان و با پیگیری و جدیت همکاران امسال توانستیم با کارخانه های تولید کننده قرارداد جدید ببندیم و در حال حاضر باتحویل و نصب کنتورهای عقب افتاده تا یک ماه دیگر در بحث ارائه کنتور به مشترکین مشکلی نخواهیم داشت و به محض تقاضا ، نصب نیز اتفاق خواهد افتاد.

سیم برق

محمدی افزود : خوشبختانه روند امور توزیع برق در استان رو به پیشرفت است و با برنامه ها و تدابیری که اندیشیده شده تلاش می‌کنیم خاموشی ها کمتر شده و شاخص‌های کیفی را بهبود بخشیم .

در حال حاضر همه اهالی استان اردبیل از نعمت برق برخوردار هستند

وی خاطر نشان کرد : در دنیا و مخصوصا در کشورهای توسعه یافته سه شاخص در مورد تولید و توزیع برق وجود دارد که اولین شاخص « برق برای همه » است که به جرات می توان گفت در حال حاضر همه اهالی استان اردبیل از نعمت برق برخوردار هستند. دوم «برق برای دیجیتال» که در این مورد هم حساسیت افزایش و خاموشی ها حتی الامکان کاهش یافته و سوم «برق با حداقل کربن» که در این مورد نیز ما تمام توان خود را به کار بسته ایم و آمارهای قابل قبولی در زمینه توسعه انرژی پاک به دست آمده ولی جا برای کار بیشتراست.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل افزود : اولین نیروگاه مگاواتی شمالغرب در اردبیل افتتاح شده است که یک مگاوات آن به بهره‌برداری رسیده و این نیروگاه تا دو مگاوات تولید خواهد کرد و نیروگاه خورشیدی دیگر که به زودی یک ونیم مگاوات آن به بهره برداری خواهدرسید و فازهای بعدی آن نیز در دست اقدام می باشد ، همچنین نصب سلولهای خورشیدی برای تامین بیست درصد مصرف ادارات و سلولهای خورشید برای مشترکین خانگی و خودتامین به جد پیگیری می شود و عملکرد خوبی هم داشتیم.

محمدی افزود:حذف قبض کاغذی یکی از اقداماتی است که به منظور صرفه جویی در مصرف کاغذ و جلوگیری از آسیب رساندن به طبیعت و قطع درختان و توسعه دولت الکترونیک صورت می گیرد. در سه شهرستان این کار انجام شده و خوشبختانه استقبال خوبی به عمل آمده. رسانه‌ها هم می توانند در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در این مورد همچنین در ارائه الگوی مصرف بسیار موثر واقع شوند.


اخبار اردبیل، شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل، حسن محمدی، برقرسانی به روستاهای اردبیل 

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است