نماینده خلخال و کوثر

نماینده خلخال و کوثر با اشاره به درآمد پزشکان گفت: درباره استفاده پزشکان از کارتخوان گفت: چه ایرادی دارد پزشکان از کارتخوان استفاده کنند؟ یا چه اشکالی دارد این یک قانون باشد؟


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بشیر خالقی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای متشکل از نمایندگان و معاونان وزارت بهداشت برای رسیدگی به مسائل حوزه سلامت خبر داد.

خرید یک دستگاه پزشکی نیازمند بیمارستان خوب است

بشیر خالقی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی  در تشریح نشست وزیر بهداشت با کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس گفت: این نشست حول سوالات متعددی بود که نمایندگان مجلس از وزیر بهداشت داشتند. برخی از این سوالات در ارتباط با مشاهداتی بود که نمایندگان در شهرستان‌ها داشتند. البته در باره این پرسش‌ها پیش‌تر نامه‌نگاری و تذکراتی داده شده بود.

وی افزود: از موارد مطروحه در جلسه مربوط به خرید یک دستگاه مجهز پزشکی در شهر تبریز بود. قاعدتا یک دستگاه پزشکی نیازمند بیمارستان‌ها مجهزی نیز است، تا این دستگاه بتواند در مقابل تمام بیمارانی که مراجعه می‌کنند، پاسخگو باشد. سوال نمایندگان این بود که خرید چنین دستگاه پیشرفته‌ای چقدر با پیش‌بینی زیرساخت صورت گرفته است؟

پزشکان باید کارتخوان استفاده کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره استفاده پزشکان از کارتخوان گفت: چه ایرادی دارد پزشکان از کارتخوان استفاده کنند؟ یا چه اشکالی دارد این یک قانون باشد؟ البته صدا و سیما هم در این رابطه طوری برخورد کرد که انگار تمام افرادی که فرار مالیاتی دارند، پزشکان هستند و کس دیگری نیست، اما وجود کارتخوان در یک مطب و اینکه مشخص شود تعداد ویزیت‌ها و تعداد مراجعانش چقدر است، ایرادی نخواهد داشت.

 

کارتخوان

 

وی گفت:حداقل واقعیت‌ها به دست خواهد آمد. فردا نمی‌آیند و نمی‌گویند که پزشکان با اعداد و ارقام نجومی فرار مالیاتی دارند. پزشکان هم خوب است برای شفاف‌سازی کارتخوان بگذارند.

روی کارانه پزشکان مالیات وضع کردند

نماینده مردم خلخال و کوثر گفت: یکی از سوالات در رابطه با کارانه‌های پزشکان بود. اعداد و ارقامی که از سال ۹۳ در اختیار ما است با اعداد و ارقامی که در رسانه‌ها و از مجراهای بیرونی برای ما حاصل می‌شد، متفاوت است. براین اساس روی کارانه پزشکان مالیات وضع کردند.

وی گفت: در سراوان تنها یک پزشک جراح داریم. شاید کارانه این پزشک به دلیل انحصار مکانی او باشد که مثال زده می‌شود و می گویند کارانه خیلی بالائی دارد.

 

حسابرسی مالیات

خالقی در تشریح تشکیل کمیته نظارت از سوی کمیسیون بهداشت و درمان اظهار کرد: قرار بر این شده است که کمیته‌ای متشکل از اعضای کمیسیون وزارت بهداشت با جمعی از معاونان وزارت بهداشت به ویژه با حضور معاون درمان تشکیل شود تا درباره این موضوعات بیشتر رسیدگی کنند و حداقل اگر چنین مسائلی پیش آمد بتوانیم جوابگو باشیم.

برخی پزشکان حاضر به خدمت در مناطق محروم نیستند

نماینده مردم خلخال و کوثر در ارتباط با کمبود پزشک در مناطق محروم گفت: در این نشست کمبود پزشک و موضوع پذیرش دانشجویان علوم پزشکی مورد بحث قرار گرفت. توضیح داده شد که صدور پزشک به مناطق محروم عملا امر مشکلی است، اما هستند افرادی که حاضرند با ارائه تعهد کار به مدت سه برابرِ زمان آموزش در مناطق محروم، به تحصیل ورود کنند، اما پذیرش تعداد دانشجویان هنوز به نتیجه نرسیده است و البته در مجلس موضع کمیسیون آموزش هم مدنظر است.

پزشک

 

خالقی افزود: اما اگر بخواهیم تعداد فارغ‌التحصیلان آینده را در نظر بیریم تعداد پزشکان ما کم نخواهند بود. بسیاری از دانشجویانی که تعهد داده‌اند تا به مدت سه برابر آموزش خود در مناطق محروم کار کنند، تا آن موقع فارغ‌التحصیل می‌شوند.

نارضایتی در حوزه دارو وجود دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: همچنین دارو و کمبود آن مورد بحث قرار گرفت، به ویژه از منظر این که هزینه‌های بسیاری در این حوزه می‌شود، اما همچنان یک سری نارضایتی‌ها وجود دارد.

داروی بیمار

وی گفت: قرار بر این شد نمایندگان سوال کننده به ویژه ۳ نفر از نمایندگان استان آذربایجان شرقی مجددا ارزیابی و پرسش کنند. همچنین با تمرکز بر دارو سیاست‌های وزارت بهداشت مورد بحث قرار گرفت.


بشیر خالقی، نماینده خلخال و کوثر، کمیسیون بهداشت و درمان

انتهای پیام/