براساس مطالعات انجام شده ۷۲ درصد سارقان افراد بیکار هستند که باید با برنامه‌های حمایتی از سرمایه‌گذاران تلاش کنیم تا زمینه برای اشتغال جوانان فراهم شده و از این آسیب اجتماعی جلوگیری کنیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

دستگیری سارق

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: با وجود اینکه اردبیل در زمینه سرقت از استان‌های امن کشور به‌شمار می‌رود اما وقوع کم آن نیز در استان مورد قبول نبوده و باید در کاهش آن تلاش همه‌جانبه‌ای انجام شود.

یوسف خدادادی ظهر امروز در جلسه کارگروه پیشگیری از سرقت دادگستری استان اردبیل اظهار داشت: در راستای مقابله و پیشگیری از سرقت دادگستری استان عزم و اراده جدی داشته و تلاش می‌کنیم با بررسی و شناسایی علل سرقت راهکارهای لازم برای کنترل و کاهش آن را ارائه دهیم.

وی صیانت از اموال مردم را از مهمترین وظایف حاکمیت دانست و تصریح کرد:‌ براساس مطالعات انجام شده ۷۲ درصد سارقان افراد بیکار هستند که باید با برنامه‌های حمایتی از سرمایه‌گذاران تلاش کنیم تا زمینه برای اشتغال جوانان فراهم شده و از این آسیب اجتماعی جلوگیری کنیم.

عوامل موثر در سرقت تورم، فقر، وضعیت معیشتی نامناسب، بیکاری و اعتیاد

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل ۷۲ درصد سارقان را افراد معتاد معرفی کرد و گفت: کمپ‌های ترک اعتیاد نقش مهم و اساسی در کنترل و کاهش اعتیاد و در نتیجه کاهش سرقت دارند و باید با حمایت از آنها زمینه برای پررنگ شدن فعالیت این کمپ‌ها فراهم شود.

خدادادی بیان کرد: از جمله عوامل موثر در سرقت تورم، فقر، وضعیت معیشتی نامناسب، بیکاری و اعتیاد بوده که منجر به برخی آثار روحی، روانی و اجتماعی در جامعه می‌شود و باید راهکارهای عملیاتی و کاربردی برای کاهش آن ارائه شود.

 

یوسف خدادادی

 

وی خواستار عدم صدور پروانه ساخت برای واحدهای مسکونی و تجاری فاقد پارکینگ در سطح شهر توسط شهرداری شد و تصریح کرد: در راستای کاهش سرقت باید اقدامات فرهنگی و اطلاع‌رسانی عمومی به مردم انجام شود تا مردم در صیانت از اموال خود تلاش لازم را داشته باشند که مشارکت در اجرای طرح نگهبان محله تاثیر به‌سزایی در این زمینه دارد.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل سرقت را زمینه‌ساز اخلال در امنیت و آرامش مردم دانست و افزود: با وجود اینکه اردبیل در زمینه سرقت از استان‌های امن کشور به شمار می‌رود اما وقوع کم آن نیز در استان مورد قبول نبوده و باید در کاهش آن تلاش همه‌جانبه‌ای انجام شود.

انتهای پیام/تسنیم