مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از اعطای مجوز برای شبیه خوانی و تعزیه داری در روزهای تاسوعا و عاشورا خبر داد و گفت: مراسم شبیه خوانی و تعزیه‌داری روزهای تاسوعا و عاشورا ساماندهی می‌شوند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ناصر اسحاقی

سید ناصر اسحاقی اظهار کرد: جهت ساماندهی مراسم شبیه خوانی و تعزیه‌داری روزهای تاسوعا و عاشورا و جلوگیری از ورود افراد غیرمرتبط، برگزاری این مراسمات با مجوز انجام خواهد شد.

وی افزود: شبیه خوانی و تعزیه‌داری یکی از رسوم و آداب عزاداری شهر اردبیل است که باید از بدعت‌ها و خرافات در آن حراست شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان داشت: متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد حضور برخی از افراد به دور از فرهنگ اصیل تعزیه‌داری و شبیه‌خوانی در اردبیل هستیم و از این‌گونه کارهای نمایشی جلوگیری خواهد شد.

جلوگیری از نفوذ بدعت به مراسم شبیه خوانی

اسحاقی اظهار داشت: با اعطای مجوز به مراسم شبیه خوانی و تعزیه‌داری از آداب و سنن اصیل شهر حفظ و حراست می‌کنیم و همکاری هیات امنای مساجد در این زمینه باعث جلوگیری از نفوذ بدعت و خرافات به مراسم شبیه خوانی و تعزیه داری شهر خواهد شد.

وی ادامه داد: هم مسؤولان و هم هیات امنای مساجد در باب حراست از فرهنگ اصیل عزاداری شهر مسؤول هستند و همکاری در این زمینه یک وظیفه عمومی است و از این‌رو اخذ مجوز موجب جلوگیری از سواستفاده‌ها خواهد شد.


الزام صدور مجوز برای شبیه خوانی و تعزیه داران در اردبیل

انتهای پیام/