عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: کمتر فردی می‌پذیرد مناطق محروم داروخانه احداث کند، چرا که این مراکز باید از طریق دریافت مکرر نسخه درآمدزایی داشته باشد تا هزینه‌هایشان تامین شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بشیر خالقی
بشیر خالقی  اظهار داشت: تاسیس داروخانه همچون مطب بوده که توسط یک داروساز به عنوان مسئول فنی اداره می‌شود، ضمن اینکه کمتر فردی می‌پذیرد در مناطق محروم داروخانه احداث کند، چرا که این مراکز باید از طریق دریافت مکرر نسخه درآمدزایی داشته باشد تا هزینه‌هایشان تامین شود.

وی افزود: این امر امکانپذیر نیست که افراد در هر نقطه‌ای داروخانه احداث کنند، چرا که اغلب مسئولان فنی داروخانه‌ها، مراکز استان یا شهرستان‌ها را برای فعالیت انتخاب می‌کنند.

ویزیت بیمار درمانگاه

پزشکان باید هر هفته در مناطق کم برخوردار ارایه خدمات کنند

نمانیده مردم کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته مراکز بهداشتی و درمانی یا خانه‌های بهداشت فعال در مناطق محروم دارای داروهای مورد نیاز برای ارائه به بیماران هستند، هر چند میزان آن محدود بوده و در اختیار بهورزان قرار داده می‌شود.

وی گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه هر هفته پزشکانی باید به مراکز بهداشتی و درمانی یا خانه‌های بهداشت روستاها به ویژه در مناطق محروم سرکشی کنند و به بیماران خدمات ارائه دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: پرونده سلامت بیماران در خانه‌های بهداشت موجود است و بیماران ساکن روستاها و مناطق محروم شناسایی شده‍‌اند و بر اساس اطلاعات موجود در این مراکز، داروهای مورد نیاز این بیماران تامین می‌شود.


داروی مورد نیاز مناطق محروم به بهورزان ارائه می‌شود

انتهای پیام/سبلان ما