مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

حجت الاسلام مهدی ستوده از انتخاب ۱۱ نفر از مداحان و دو شاعر بارگاه اباعبدالله الحسین (ع) و سخنران این مراسم بزرگ در اردبیل خبر داد و افزود: در جلسات متعددی که برگزار شد منتخبین بر اجرای مراسم در حد بین المللی تاکید کردند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مهدی ستوده

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: برخلاف سال‌های گذشته امسال در نظر داریم برنامه و عزاداری این اجتماع بزرگ را به صورت سنتی و به همان سبک عزاداری تاریخی اردبیل اجرا کنیم که این کمک زیادی به احیای سنت عزاداری اردبیل کمک خواهد کرد.

ستوده  با بیان اینکه اردبیل در پرورش مداحان شهیر نقش بسزایی داشته و عزاداری‌های منطقه شهرت بین‌المللی دارد، افزود: با توجه به تعداد بالای مداحان این شهرستان برای انتخاب مداحان اجتماع بزرگ تاسوعا و عاشورا از نظر اساتید و پیشکسوتان این حوزه در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل به آئین‌های مختلف عزاداری مردم اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: دسته جات عزاداری اردبیل در سال‌های قبل به صورت خودجوش به عزاداری می‌پرداختند که با نظر هیئت‌های مذهبی و ذاکرین و خادمین دربار حضرت امام حسین (ع) با هدف ایجاد وحدت و نشان دادن عظمت بزرگ عاشقان اهل بیت (ع) به جهانیان این مراسم در روزهای عاشورا و تاسوعا به صورت اجتماع بزرگ هیئت عزاداری در میدان عالی قاپو برگزار می‌شود.

عزاداری محرم

عزاداری‌های اردبیل از شهرت بین‌المللی برخوردار است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: اردبیل به عنوان پایتخت حسینیت و مهد تشیع مورد توجه عزاداران سراسر جهان بوده و عزاداری مردم منطقه از شهرت بین المللی برخوردار است.

ستوده از مداحان این مراسم خواست در انتخاب اشعار و شعارهای خود کمال دقت را داشته باشند و از ایجاد تفرقه بین ادیان الهی و مذاهب خودداری کنند چرا که امام حسین (ع) متعلق به کل بشریت است.

گفتنی است همچون سال‌های گذشته اجتماع بزرگ عزاداران اردبیلی در روز تاسوعای حسینی امسال از ساعت۱۳:۳۰ روز دوشنبه و روز عاشورا نیز از ساعت ۱۶:۳۰ با مشارکت هیئت‌های حسینی، محلات مختلف و اقشار مردم اردبیل در میدان عالی قاپو برگزار خواهد شد.


برگزاری تجمع بزرگ عاشورا و تاسوعا در اردبیل

اجتماع بزرگ عزاداران اردبیل

انتهای پیام/