مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: مشاوره‌های ارائه شده برای زوجینی که تمایل به جدایی از هم دارند به سازش ۱۵ درصدی مراجعه کنندگان منتهی شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: مشاوره‌های ارائه شده برای زوجینی که تمایل به جدایی از هم دارند به سازش ۱۵ درصدی مراجعه کنندگان منتهی شده است.

بهزاد ستاری گفت: از سال گذشته تا کنون بیش از سه هزار مشاوره طلاق در مرکز بهزیستی استان اردبیل انجام یافته که ۱۵ درصد آن منجر به سازش شده است.

به گفته وی مشاوره‌های طلاق انجام یافته ارجاعی از طرف دادگستری و یا حضور خود زوجین در مراکز بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل به دورنمایی از وضعیت این مرکز در اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: سازمان بهزیستی در اردبیل از ۵۹ هزار و ۵۰۰ نفر عضو برخوردار است که عموماً شامل معلولان، زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های گرفتار در دام اعتیاد هستند.

مشاور مددکاری

۱۷ هزار مستمری بگیر در اردبیل وجود دارد

وی با بیان اینکه در اردبیل از ۱۷ هزار مستمری بگیر برخوردار هستیم، افزود: دو طرح مهم سازمان بهزیستی برای پیشگیری از معلولیت شامل غربالگری بینایی و شنوایی با جدیت اجرایی می‌شود.

ستاری یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۷۳ هزار نفر از سنین بین سه تا ۶ سال در اردبیل غربالگری بینایی شدند که در نهایت ۵۰۴ نفر کودک دچار اختلال بینایی شناسایی شد.

گوش

۲۲ هزار نفر در استان اردبیل دارای اختلالات شنوایی هستند

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل یادآور شد: در غربالگری شنوایی نیز که در سال گذشته انجام شد ۲۲ هزار نفر دارای اختلالات شنوایی گزارش شدند که با تشخیص به موقع فعالیت‌های درمانی آنان انجام خواهد شد.

وی از تحت درمان قرار گرفتن هفت هزار و ۳۰۰ نفر از معتادان در مراکز کمپ ترک اعتیاد اردبیل خبر داد و یادآور شد: طی سال گذشته ۸.۵ میلیارد تومان از کمک‌های خیران جذب شده و امیدواریم در سال جاری نیز این روند ادامه یابد.

ستاری با بیان اینکه با اجرای طرح‌های کارآفرینی جامعه هدف در سال گذشته برای ۷۰۴ نفر اشتغال زایی داشتیم، افزود: در شش ماهه ابتدایی سال جاری نیز تاکنون اجرای این طرح‌ها با اشتغال ۲۰۰ نفری مددجویان همراه شده است.


بیش از سه هزار مشاوره طلاق در مرکز بهزیستی استان اردبیل انجام یافته است

هفت هزار و ۳۰۰ نفر از معتادان در مراکز کمپ ترک اعتیاد اردبیل نگهداری می شود

انتهای پیام/مهر