مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان اردبیل

مجید محمدغریبانی با بیان اینکه مردم اردبیل در سطح کشور در حوزه شناسایی بیماران مرگ مغزی رتبه اول را به دست آورده است، گفت: نسبت به سال گذشته در اهدای عضو ۷۰ درصد مشارکت بیشتری داشته‌اند،


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان اردبیل با بیان اینکه مردم اردبیل در سطح کشور در حوزه شناسایی بیماران مرگ مغزی رتبه اول را به دست آورده و نسبت به سال گذشته در اهدای عضو ۷۰ درصد مشارکت بیشتری داشته‌اند، خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم تا به صورت آنلاین کارت اهدای عضو را برای متقاضیان صادر کنیم.

غریبانی در جریان فعالیت غرفه مشاوره و صدور آنلاین کارت اهدای عضو در بین عزاداران اردبیلی اظهار کرد: ما با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و انجمن اهدای عضو ایرانیان تلاش کردیم تا هر سال با برپائی این غرفه‌ها در ایام سوگواری امام حسین(ع) در کنار ارائه مشاوره فرهنگ ایثارگرانه اهدای عضو را توسعه داده و گسترش دهیم.

مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان اردبیل ادامه داد: سفیران اهدای عضو با علاقه و عاشقانه در تبلیغ و ترویج این امر خداپسندانه و ایثارگرانه ورود پیدا کردند و همشهریان تنها با ارائه کارت ملی می‌توانند رضایت خود را در صورت مبتلا به مرگ مغزی به اهدای عضو اعلام کنند تا از قبل این اهدا جان تعدادی از هموطنان احیا شود.

محمدغریبانی تصریح کرد: بیش از ۳۰ هزار نفر در انتظار پیوند اعضا هستند که قطعا با این امر خداپسندانه و ایثارگرانه فعالیت‌ها و برنامه‌ها به گونه‌ای انجام می‌شود تا این بیماران از درد و رنج ناشی از بیماری نجات پیدا کننند.

دبیر کمیته سفیران انجمن اهدای عضو ایرانیان اردبیل بیان کرد: ما از دی ماه سال گذشته و با نیت ترویج فرهنگ اهدای عضو فعالیت خود را آغاز کردیم تا در بخش‌های علمی، فرهنگی، پژوهشی و رسانه‌ای بتوانیم با همکاری سفیران اهدای عضو به توسعه و گسترش این فرهنگ خداپسندانه اقدام کنیم.

اهدای عضو

رشد ۷۰ درصدی اهدای عضو در اردبیل

مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان اردبیل گفت: ۷۰ درصد میزان اهدای عضو در استان اردبیل افزایش یافته و این در سایه تلاش سفیران اهدای عضو و رسانه‌ها بوده است.

سمیه نوری گفت: با تشکیل غرفه مشاوره ثبت نام و صدور آنلاین کارت اهدای عضو در روزهای تاسوعا و عاشورا از ۹ صبح تا ۲۰ شب به هموطنان ارائه خدمات می‌کنیم به طوری که در اولین روز تاکنون بیش از ۶۰ نفر برای دریافت کارت اهدای عضو و ۷۰ نفر نیز در فراخوان سفیران اهدای عضو ثبت نام و اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: در ۸ ماه گذشته ۳ هزار کارت اهدای عضو به هموطنان صادر شده و همچنان آمادگی داریم تا برای همشهریان علاقمند کارت اهدای عضو را صادر کنیم.

مسئول شناسایی بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز گفت: از سال ۸۷ واحد فراهم‌آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی با جلب رضایت همراهان بیماران مرگ مغزی موفق به ارسال اعضا به تهران شده که از سال گذشته نیز با راه‌اندازی انجمن اهدای عضو ایرانیان این فعالیت‌ها گستردگی بیشتری یافته است.

معصومه نجفی زارع اظهار کرد: ما در قالب سفیران اهدای عضو ۲۰۰ نفر داوطلب داریم که در این دو روز ۲۰ نفر از آنها در دو شیفت به هموطنان در بخش مشاوره و صدور کارت اهدای عضو ارائه خدمات می‌کنند.

وی ادامه داد: در این ۱۱ سال در استان اردبیل ۱۲۳ نفر بیمار مرگ مغزی با جلب رضایت بستگان اعضایشان به بیماران نیازمند بخشیده شده که در حدود ۸ هزار اهدای عضو به ثبت رسیده است.

نجفی زارع با بیان اینکه در ازای هر مرگ مغزی ۸ بیمار نجات پیدا می‌کند، اظهار کرد: هرستان‌های مشگین‌شهر، خلخال و پارس‌آباد در رتبه‌های اول تا سوم اهدای عضو در استان اردبیل هستند.


کارت اهدای عضو را آنلاین صادر می‌کنیم

انتهای پیام/