شهردار اردبیل خبر داد

حمید لطف اللهیان گفت: در حضور بیش از هزار پاکبان محرم، یکی از بزرگترین پویش‌های مردمی کشور همزمان با تاسوعای حسینی در اردبیل شکل گرفت.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 پویش مردمی پاکبانان محرم در اردبیل

شهردار اردبیل اظهار کرد: همزمان با تاسوعای حسینی یکی از بزرگترین پویش‌های مردمی کشور با عنوان پاکبانان محرم در اردبیل شکل گرفت.

لطف اللهیان افزود: در این پویش مردمی بیش از هزار نفر از مردم اردبیل به صورت داوطلبانه با هدف پاکسازی و نظافت مسیرهای عزاداری دسته جات حسینی مشارکت می‌کنند.

پاکبان

حضور جوانان نقطه عطف پوشش بزرگ مردمی اردبیل

حضور جوانان در کنار اقشار مختلف مردم از جمله نقاط عطف این پویش بزرگ مردمی است.

شهردار اردبیل عنوان کرد: یکی از بزرگترین حرکت‌های فرهنگی که می‌توان برای تبیین و نهادینه سازی فرهنگ توجه به محیط زیست و پاکسازی شهر از زباله انجام داد، طرح پاکبانان محرم بوده که خوشبختانه با دغدغه مندی جوانان و استقبال بسیار مناسبی نیز همراه شده است.

 

پاکبان

 

لطف‌اللهیان ادامه داد: اردبیل به عنوان مهد تشیع در جهان اسلام شناخته شده و در این راستا نیازمند برخورداری از آراستگی مناسب شهری هستیم.

به گفته وی حضور قشر جوان و فرهیخته جامعه در طرح پاکبانان محرم بهترین فرهنگسازی برای یادآوری ضرورت توجه به محیط زیست و پاکسازی شهر بوده و مطمئنا این اقدام فرهنگی از بازخورد بسیار مثبتی برخوردار خواهد بود.

پاکبان

 


اجرای طرح پاکبانان محرم در اردبیل

انتهای پیام/مهر