معاون استاندار اردبیل خبر داد

مسعود امامی یگانه بیان کرد: در مجموع برای تامین آب آشامیدنی روستاها پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ اختصاص یافته و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۰ تمام روستا های این استان از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شوند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مسعود امامی یگانه

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: ۵۷۲ روستا در این استان با کمبود آب آشامیدنی مواجه بوده و برای تامین آب آنها تلاش می‌شود.

مسعود امامی‌یگانه افزود: برای تامین آب آشامیدنی این روستاها احداث ۱۸ مجتمع آبرسانی در دستور کار بوده که در نقاط مختلف استان با تامین اعتبار لازم در حال احداث است.

تخصیص هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به آب و فاضلاب اردبیل

وی اضافه کرد: هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از طریق آب و فاضلاب ، هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال از طریق سازمان امور عشایر و ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از طریق اعتبارات استانی و ملی برای آبرسانی روستاها اختصاص داده شده است.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل درباره عملیات اجرایی فاضلاب اردبیل و نمین گفت: هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق تسهیلات ماده ۵۶ برای این پروژه‌ها توافق شده است.

پروژه آبرسانی

فاضلاب شهر نیر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وی با بیان اینکه فاضلاب شهر نیر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: پروژه‌های فاضلاب شهرهای بیله‌سوار ، گیوی و سرعین هم قرار است تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسند.

امامی درباره مقاوم سازی مسکن روستایی هم افزود: مقاوم سازی مسکن روستایی در این استان هم مورد توجه قرار گرفته و برای هر واحد مسکونی ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: ۲۰۴ طرح هادی در روستا های این استان با ۴۰۰ میلیارد ریال در سال های ۹۷ و ۹۸ اجرا شده است.

بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ نفر جمعیت استان اردبیل ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در هزار و ۵۵۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد هزار و ۲۴ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.


مقام سازی مسکن روستایی با ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات

انتهای پیام/ایرنا