رئیس شورای اسلامی استان اردبیل:

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل به گله‌مندی اکثر اعضای شورای استان از پائین بودن شاخصه‌های کنکور اشاره کرد و گفت: از جهات مختلف این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد تا با استعدادترین دانش‌آموزان در بهترین دانشگاه‌های کشور تحصیل کرده و برای کشور و استان اردبیل مفید باشند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

یعقوب هاشمی

یعقوب هاشمی در جلسه شورای اسلامی استان اردبیل که با حضور اعضا و با دعوت از مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به برخی اقدامات انجام شده در سطح ملی و تعدادی از استان‌های آذری‌نشین امیدواریم با تلاش آموزش و پرورش استان اردبیل موضوع آموزش زبان ترکی در مدارس استان به عنوان یک مطالبه عمومی مورد توجه قرار گیرد.

وی با توصیه به همکاران شورا و شهرداری به تهیه مجموعه کتاب‌های آموزشی شهروندی در محورهای آموزشی مختلف خواستار توزیع آن در بین دانش‌آموزان استان شد تا نسل آینده بیشتر و بهتر با حقوق شهروندی و همچنین مسایل مرتبط با آن آشنا شوند.

معلم مدرسه

ضرورت ساخت مدارس در شهرستان های پرجمعیت اردبیل

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل در مورد نیروی انسانی و جایگاه آموزش و پرورش در بحث توسعه‌ای بیان کرد: آموزش و پرورش زیربنای برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌ها در این بخش است که در قالب یک تشکیلات منسجم سعی دارد در بخش آموزشی و مهارتی نسل آینده را در حوزه اشتغال و کارآفرینی کمک کند.

هاشمی به وضعیت فضاهای آموزشی و ضرورت بهبود و اصلاح این شاخصه مهم اشاره کرد و گفت: در کنار ساخت مدارس جدید به ویژه در شهرستان‌های پرجمعیت ضرورت دارد تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و همچنین استانداردسازی فضاهای آموزشی از جهات مختلف مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس نیز تصریح کرد: در برخی از مناطق روستایی این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد تا خانواده‌ها و اولیای دانش‌آموزان دغدغه‌ای از بابت رخداد حوادث ناگوار نداشته باشند.

معلم- کلاس

آموزش زبان ترکی در مدارس اردبیل مورد توجه واقع شود

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: آموزش زبان ترکی براساس اصل صریح قانون اساسی باید در مدارس استان اردبیل مورد توجه قرار گرفته و راه‌اندازی شود.

هاشمی با تبریک فرارسیدن سال جدید تحصیلی بر همکاری و تعامل هر چه بیشتر شوراهای شهر و روستا، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در ارتقا و مناسب‌سازی مکان‌های آموزشی اعم از زیباسازی در فضای کالبدی مدارس، درختکاری، کمک به محوطه‌سازی و دقت بیشتر در توسعه مناسب فضای شهری و بهسازی مدارس این محدوده تاکید کرد.

وی نشست تعاملی با اعضای شورای استان اردبیل اظهار کرد: تک تک اعضای شورای استان که در حقیقت عصاره پارلمان محلی هستند در اینجا خواسته‌ها و مطالبات مردمی را بازگو کردند که انتظار می‌رود مدیر کل آموزش و پرورش استان با سعه صدر نسبت به رفع این دغدغه‌ها، مشکلات و نارسائی‌ها گام بردارند.


استانداردسازی سیستم گرمایشی در مدارس استان اردبیل

انتهای پیام/