شهرستان مشگین شهر از نبود مرکز نگهداری معلولان استاندارد در این شهرستان رنج می برد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

معلول

رئیس اداره بهزیستی مشگین شهر در خصوص آخرین وضعیت مرکز نگهداری معلولین این شهرستان در گفتگو با ایسنا منطقه اردبی، اظهار کرد: کلنگ زنی این پروژه از سال ۸۶ انجام شده و اداره بهزیستی این شهرستان کارفرمای آن نبوده و تنها پیگیری جذب بودجه آن می باشد.

به گفته وی اخیرا فرماندار مشگین شهر از اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان برای تکمیل این پروژه خبر داده بود که از سوی استان مبلغی کمتر از آن در نظر گرفته شده است.

احمدیان با بیان اینکه تنها راه اتمام این پروژه ورود خیرین است، خاطرنشان کرد: نبود اعتبارات گاهی باعث تاخیر چندین ساله در پروژه‌ها می شود بطوریکه برای ورود خیرین به این مسئله لازم است کارفرمایی و نظارت این پروژه به اداره بهزیستی واگذار شود تا با کمک خیرین و مردم بتوان آن را به اتمام رساند.

وضعیت نامناسب محل نگهداری معلولین در مشگین شهر

وی با اشاره به وضعیت نامناسب محل نگهداری معلولین در این شهرستان گفت: مکانی که در حال حاضر معلولین این شهرستان در آن نگهداری می شود از استانداردهای لازم و کافی برخوردار نیست و جز ساختمانهای فرسوده و قدیمی این شهر بشمار می رود و انتظار می رود در آینده نزدیک وضعیت پروژه نیمه کاره این شهرستان تعیین تکلیف شود.

به گفته احمدیان برخی از خیرین در خارج از کشور آماده همکاری در راستای تکمیل پروژه نیمه کاره این شهرستان هستند ولی به دلیل تحریم هایی که گریبان کشور را گرفته قادر به انتقال وجه نقدی نیستند.

مرکز تواتنبخشی مشگین شهر در سال ۱۳۸۶ کلنگ زنی و از آن زمان تاکنون تنها اسکلت فلزی این بنا در انتهای محله قره درویش مشگین شهر در حال فرسودگی هست و این شهرستان سالهاس از داشتن یک مکان مناسب برای نگهداری معلولان ذهنی و حرکتی رنج می برد.


مشگین شهر از نبود مرکز نگهداری معلولان رنج می برد

انتهای پیام/ایسنا